• جمعه / ۲۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 99102619548
  • خبرنگار : 71460

ژاپنی ۵۳ ساله چگونه همچنان فوتبال حرفه ای بازی می کند؟

ژاپنی ۵۳ ساله چگونه همچنان فوتبال حرفه ای بازی می کند؟

مسن ترین فوتبالیست حرفه ای جهان راز سلامت خود و بازی کردن در سن بالا را فاش کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورتا، کازویوشی میورا ۵۳ ساله هفته قبل قرارداد خود را برای یک فصل دیگر تمدید کرد و به این بدان معنا است که او تا ۵۴ سالگی حداقل فوتبال بازی خواهد کرد.

او در تیم یوکوهاما ژاپن در لیگ برتر این کشور بازی می کند و ۳۶ فصل خود را در این تیم سپری خواهد کرد. ۳۶ فصل در فوتبال بسیار زیاد است. تصور کنید آندره شورله بعد از ۱۲ فصل بازنشسته شد!

کازویوشی چگونه در چنین سنی موفق به بازی حرفه ای می شود؟ در اینجا اسرار اصلی او وجود دارد:

-ساعت ۵ صبح برای خوردن صبحانه بیدار می شود - تهیه شده توسط متخصص تغذیه شخصی او
-رژیم غذایی کازویوشی شامل پروتئین های کم چرب ، استیک فیله مینیون و سالاد است.
-پس از تمرین ، او وقت خود را در حمام یخ می گذراند ، جایی که او آب گازدار خاصی را می نوشد - از ایتالیا برای او آورده می شود
-میورا حداقل پنج بار در روز وزن خود را بررسی می کند - برای کازویوشی بسیار مهم است که مطمئن شود وزن اضافه نمی کند
-اگر او متوجه شود سطح آهنش کاهش یافته است ، به خود اجازه می دهد مقداری جگر بخورد

این توجه به سلامتی ، میورا را به یک پدیده واقعی تبدیل کرده است: یک روز قبل از شروع فصل جدید لیگ J ژاپن ، او ۵۴ ساله خواهد شد! کازویوشی در پنج دهه مختلف - دهه ۸۰ ، ۹۰ ، ۰۰ ، ۱۰ و ۲۰ - به صورت حرفه ای بازی کرد و چهار سال پیش رکورد استنلی متیوز را به عنوان قدیمی ترین گلزن تاریخ شکست.

او بعد از امضای قرارداد دیگر با یوکوهاما گفت: سال گذشته ، جهان به دلیل همه گیری ویروس کرونا در وضعیت دشواری قرار داشت  اما به لطف بسیاری از مردم  ما می توانیم دوباره فوتبال بازی کنیم. برای من ، فصل گذشته بهترین فصل نبود و از آن راضی نیستم  اما آرزوها و علاقه من به فوتبال در حال رشد است. من هر روز سخت کار می کنم تا مسابقات بیشتری برگزار کنم و در پیروزی های تیم سهیم باشم. 

انتهای پیام