• پنجشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99102519069
  • منبع : نمایندگی اردبیل

رئیس کل دادگستری اردبیل:

احداث کمربند سبز مشکلات حاشیه‌نشینی را به حداقل می‌رساند


احداث کمربند سبز مشکلات حاشیه‌نشینی را به حداقل می‌رساند

ایسنا/اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: اجرای کمربند سبز در شهر اردبیل اصلی‌ترین موضوع و محور در کاهش تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز در حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی خواهد بود.


ناصر عتباتی ۲۵ دی ماه در جلسه حفظ حقوق بیت‌المال و صیانت از اراضی ملی در اردبیل اظهار کرد: شهرداری اردبیل باید در اولین فرصت احداث کمربند سبز را در شهر اردبیل مورد توجه قرار دهد که این امر مانع از گسترش ساخت و ساز در حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی خواهد بود.


وی تصریح کرد:‌ در کنار این موضوع با مراقبت و کنترل‌هایی که انجام می‌شود، نباید اجازه توسعه بی‌رویه شهر و افزایش معضلات را در این مناطق داد که قطعا مجموعه قضایی نیز با متخلفان می‌تواند برخوردی جدی داشته باشد.


رئیس کل دادگستری استان اردبیل ضرورت اجرای کامل قانون حدنگار را یادآور شد و گفت: اجرای قانون حدنگار می‌تواند به ساماندهی کارها بر مبنای یک برنامه‌ریزی درست کمک کرده و مانع از تصرف اراضی ملی شود.


عتباتی افزود: در همین زمینه باید اراضی دولتی و ملی با همکاری ادارات ثبت اسناد به اسناد تک برگی مجهز شوند تا امکان سوءاستفاده از این اراضی به وجود نیاید.


وی سنددار کردن اراضی ملی را زمینه‌ساز تثبیت مالکیت اعلام کرد و ادامه داد: این امر می‌تواند مانع از بروز تخلف مکرر باشد و از همان ابتدا جلوی رفتار غیرقانونی برخی سودجویی‌ها نیز گرفته می‌شود.


عتباتی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: حریم و بستر رودخانه‌ها،‌ راه‌ها و منابع طبیعی باید در قالب قانون حدنگار مورد توجه قرار گرفته تا حدود و صغور آنها مشخص شود که در این زمینه ضرورت دارد مشارکت همه دستگاه‌ها اتفاق بیفتد.


رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: در کنار حفاظت از حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تملک اراضی ملی و منابع طبیعی در مناطق مختلف استان باید به حریم قانونی افراد و اشخاص نیز احترام بگذاریم و در کنار آن از سرمایه‌های ملی و مالکیت دولتی نیز صیانت کنیم.


انتهای پیام