• پنجشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۳
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 99102518931
  • خبرنگار : 71624

تصویب طرح جامع پارک علم و فناوری مدرس

تصویب طرح جامع پارک علم و فناوری مدرس

طرح جامع "پارک علم و فناوری مدرس؛ پردیس پژوهش" در جلسه هیئت امنای این دانشگاه به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، در جلسه هیأت امنای دانشگاه تربیت مدرس، که ۲۲ دی ماه ۹۹ به صورت مجازی برگزار شد، طرح جامع پارک علم و فناوری مدرس؛ پردیس پژوهش به تصویب رسید.

طراحان این طرح به منظور دستیابی به چشم انداز مناسب، اقداماتی نظیر نظرسنجی در خصوص چشم انداز طرح از دیدگاه مسئولان پارک، دانشگاه و خبرگان را انجام داده و چشم انداز طرح در اسناد فرادست و موازی و برخی از تجربیات جهانی و داخلی را مورد بررسی قرار دادند.
در این راستا سند چشم انداز تهران ۱۴۰۴، سند طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تهران به عنوان قطب علمی تحقیقاتی، قطب تفریحی-گردشگری و قطب توسعه اقتصادی، سند طرح تحول راهبردی دانشگاه و برنامه راهبرد پارک علم و فناوری دانشگاه بررسی شده است.
همچنین به منظور استفاده از تجربیات جهانی و داخلی برخی از پارک های علم؛ همانند پارک علم آکسفورد، کمبریج، زوریخ، بارسلونا... و پارک علم و فناوری پردیس تهران مورد بررسی قرار گرفته اند. خروجی این طرح در قالب طرح جامع پارک علم و فناوری مدرس (پردیس پژوهش واقع در دانشکده کشاورزی) در اختیار هیات امنای دانشگاه قرار گرفت.
بنا براعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، مساحت کل پارک علم و فناوری مدرس ۴۶۱۵۱,۰۵ مترمربع است و قابلیت پذیرش جمعیتی حدود ۴ هزار نفر را دارد.

انتهای پیام