• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99102418611
  • خبرنگار : 50356

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

آستان‌قدس توجه ویژه‌ای به حل مشکلات حاشیه شهر مشهد دارد

آستان‌قدس توجه ویژه‌ای به حل مشکلات حاشیه شهر مشهد دارد

ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: تولیت آستان‌قدس توجه ویژه‌ای به خدمت‌رسانی و حل مشکلات مردم به خصوص در حاشیه شهر مشهد دارد.

مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه  مراسم آغاز عملیات ساخت پروژه مسکونی هزار واحدی امام رضا (ع) ویژه نیازمندان حاشیه شهر مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آستان قدس رضوی در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری، سند سیاست‌های کلان آستان قدس‌رضوی و تدبیر تولیت آستان‌قدس توجه ویژه‌ای به خدمت‌رسانی و حل مشکلات مردم به خصوص در حاشیه شهر مشهد دارد.

وی افزود: در این پروژه آستان قدس گام  مهمی را برای حل مشکل مسکن نیازمندان برداشته است و این حرکت ادامه خواهد داشت.  آستان قدس در حوزه‎های مختلف با هماهنگی با مسئولان در استان در صحنه بوده و در عرصه‌های مختلف متناسب با تصمیم‌گیری‌ها کمک‎رسانی انجام خواهد داد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مورد  سند تدوین شده گفت: این سند در حوزه مسائل اقتصادی، فرهنگی، ارتقاء خدمات به زائران و همچنین ارتقاء خدمت به محرومان در حاشیه شهر و نقاط هدف سیاست‌هایی را تعیین کرده است که به طور جدی به دنبال تحقق آن است.

در ادامه محمدرضا کلائی، شهردار مشهد نیز در خصوص نقش شهرداری در این پروژه، اظهار کرد: شهرداری مشهد در آماده‌سازی این زمین‌ها، ارائه پروانه ساختمان به صورت رایگان و در تفاهم کلی با آستان قدس برای اعطاء این زمین‌ها شریک است.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی در نظر دارد  تا این پروژه را در بازه زمانی یک سال و نیم به اتمام برساند و اگر با مشکلی جدی در معارضات پایه برخورد نکند این طرح در همین بازه پیش‌بینی شده به بهره‌برداری خواهد رسید.

سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد  امام خمینی نیز در مورد برنامه در نظر گرفته شده برای افراد بی‌هویت ساکن در حاشیه شهر مشهد، اظهار کرد: برای افرادی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند و محروم هستند در بودجه ۱۴۰۰ پیشنهاداتی داده شده است، اما باید برای  افرادی که از  لحاظ تابعیتی دارای مشکل هستند در ستاد تشکیل شده در مورد حاشیه شهر مشهد تصمیم‌گیری شود. زنانی که با غیر ایرانیان ازدواج کرده‌اند قانون مجلس مشکلشان را حل کرده است اما برای دیگر افراد  باید در این ستاد تصمیم گیری شود.

انتهای پیام