• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۵
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 99102418196
  • خبرنگار : 30057

خلاقان حوزه هوش مصنوعی به یاری تحلیل متون کتابخانه‌ای می‌آیند

خلاقان حوزه هوش مصنوعی به یاری تحلیل متون کتابخانه‌ای می‌آیند

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رویداد فناورانه‌ای برای استفاده از هوش مصنوعی با هدف حل چالش شناسایی متون در منابع کتابخانه‌ای و آرشیوی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، رویداد لیپتک ۲ با عنوان "تشخیص موضوع" توسط مرکز نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای داده‌محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این رویداد،"به‌کارگیری فناوری‌های روز"، "تسریع، تدقیق و تسهیل فرآیندهای سازمانی" و "ارائه خدمات مناسب به مخاطبان" است.

همه کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی به این رویداد دعوت هستند تا برای حل چالش شناسایی متون در منابع کتابخانه‌ای و آرشیوی راه‌کاری نوآورانه ارائه کنند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، لیپتک دو امکان تجربه و حل یک مساله واقعی تحت نظارت و داوری برجسته‌ترین متخصصان حوزه پردازش زبان فارسی را به شرکت‌کنندگان می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا در محیطی مناسب با یکدیگر به رقابت بپردازند و از دانش خود برای حل مسائل واقعی کشور بهره ببرند.

انتهای پیام