• سه‌شنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99101611837
  • خبرنگار : 71605

حسادت ترامپ به پوشش رسانه‌ای مطلوب فائوچی

حسادت ترامپ به پوشش رسانه‌ای مطلوب فائوچی

رئیس جمهور آمریکا از پوشش رسانه‌ای مطلوبی که دکتر آنتونی فائوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده دریافت می‌کند، ناراحت است چرا که احساس می‌کند به خاطر نقشی که در مدیریت همه‌گیری کرونا در آمریکا داشته، خودش سزاوار این توجه است.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ روز یکشنبه در توییتی نوشت: دکتر فائوچی به عنوان یک متخصص عالی مورد احترام رسانه‌های کم‌جریان قرار می‌گیرد و به گفته آن‌ها کار فوق‌العاده‌ای انجام داده، حال آنکه او برای من و دولت ترامپ کار می‌کند، و من به هیچ طریقی بابت کاری که انجام داده‌ام اعتبار کسب نکرده‌ام.

وی افزود: "خدای من، اخبار از این جعلی‌تر هم میشه!؟ "

دکتر فائوچی عضوی از کارگروه کرونای کاخ سفید است اما او و ترامپ طی همه‌گیری به طور علنی دارای اختلافات نظر بوده‌اند. جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا از همین حالا دکتر فائوچی را به عنوان یکی از اعضای تیم بهداشتی خود برای مقابله با همه‌گیری معرفی کرده است.

مخالفت ترامپ و فائوچی بر سر مسائلی نظیر پوشیدن ماسک برای کنترل شیوع کووید ۱۹ بود. در واقع، قبل از انتخابات ۳ نوامبر، ترامپ در گردهمایی انتخاباتی در میامی، بعد از فریاد جمعیت در مورد اخراج فائوچی، به این امر اشاره کرد.

خشم رئیس جمهور از آنجا نشأت گرفت که این اپیدمیولوژیست، در یک برنامه جدید با ادعای رئیس جمهور مبنی بر اغراق در نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، مخالفت کرد.

رئیس جمهور توییت کرده بود: تعداد موارد مبتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس چینی در آمریکا به خاطر شیوه تعیین مضحک مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در مقایسه با دیگر کشورها، که بسیاری از آن‌ها عمداً موارد را بسیار نادقیق و پایین گزارش می‌کنند، بسیار اغراق شده است. زمانی که شک داریم، آن را کووید بنامیم. اخبار جعلی!

دکتر فائوچی به ABC News گفت: همه کاری که باید بکنید رفتن به سنگرها، بیمارستان‌ها و دیدن آن چیزی است که کارکنان سلامت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آن‌ها تحت شرایط بسیار پراسترسی هستند.

وی ادامه داد: در بسیاری از مناطق کشور، تخت‌های بیمارستانی اشغال شده، مردم با کمبود تخت و پرسنل آموزش دیده‌ای مواجه هستند که در حال حاضر بسیار خسته شده‌اند. این واقعیت دارد، جعلی نیست.

از زمان آغاز همه‌گیری کووید ۱۹، آمریکا حدود ۲ میلیون مبتلا شامل بیش از ۳۴۵ هزار مرگ ناشی از کووید ۱۹ را به ثبت رسانده است که بالاترین نرخ در جهان است. این کشور در حال حاضر توزیع واکسن را آغاز کرده است.

انتهای پیام