• شنبه / ۱۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۵
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99101309361
  • خبرنگار : 71234

سامه یح: سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و وزارت نفت با هم‌اندیشی مانع استفاده از مازوت شوند

سامه یح: سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و وزارت نفت با هم‌اندیشی مانع استفاده از مازوت شوند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید دستگاه‌های مجریِ اجرای دو قانون هوای پاک و نحوه جلوگیری از آلودگی هوا تکالیف خود را اجرا کنند تا هر ساله شاهد آلودگی هوا در فصل زمستان نباشیم.

همایون سامه یح در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آلودگی شدید تهران اظهار کرد: در فصل زمستان با آلودگی هوا و افزایش مصارف گاز و همچنین تردد ماشین‌ها در خیابان‌ها شاهد افزایش آلودگی هوا هستیم؛ طبق شنیده‌هایم برای تامین گاز از سوخت دیگری در نیروگاه‌ها استفاده می‌شود که وضعیت آلودگی هوا را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: علی‌رغم ممنوعیت تردد در ساعت ۹ شب با تصمیم ستاد مقابله با کرونا و اجرای طرح ترافیک باز هم آلودگی هوا در تهران زیاد است؛ مشکلی که سال‌های پیش هم وجود داشته و هر سال شاهد تکرار آن هستیم؛ هیچ اقدامی برای مقابله با آن هم صورت نگرفته است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این شرایط سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و وزارت نفت هم‌اندیشی کرده تا از مازوت استفاده نشود و هر سال شاهد تکرار آلودگی هوا نباشیم از طرفی دیگر لازم است دستگاه‌های متولی به وظایف خود در اجرای قانون نحوه‌ی جلوگیری از آلودگی هوا و قانون هوای پاک عمل کنند.

انتهای پیام