• شنبه / ۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۱
  • دسته‌بندی: گردشگری و میراث
  • کد خبر: 99100604069
  • خبرنگار : 71021

برنامه موکب‌ها در سالگرد شهادت قاسم سلیمانی

برنامه موکب‌ها در سالگرد شهادت قاسم سلیمانی

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز فعالیت ۱۴۵ موکب اربعین به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی با بیان این‌که شهید حاج قاسم سلیمانی بنیان‌گذار ستاد بازسازی عتبات و فعالیت موکب‌های ایرانی بود، اظهار کرد: خیران حرم‌ساز و خادمان موکب‌های ایرانی در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها و در قالب پویش «مهر حاج قاسم» طرح‌های خدماتی متنوعی را در مناطق محروم کشور اجرا می‌کنند.

او افزود: تا کنون بیش از ۱۴۵ موکب اربعین به پویش «مهر حاج قاسم» پیوسته‌اند و قرار است در بیش از ۱۵۰ روستا در استان‌های محروم، پروژه‌های محرومیت‌زدایی و عام‌المنفعه اجرا کنند.

افضلی ادامه داد: این موکب‌ها با همت خیران حرم‌ساز کلنگ احداث ۱۰ مدرسه دو تا شش‌کلاسه را در روستاهای مناطق محروم به زمین خواهند زد. همچنین ۳۳ واحد مسکن روستایی با همت جهادی این موکب‌ها ساخته یا بازسازی خواهد شد.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: اجرای پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه مانند سیل‌بند، مسجد و درمانگاه از دیگر برنامه‌های موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌هاست.

او اضافه کرد: افزون بر این عملیات عمرانی، کمک به آزادی زندانیان، تامین اقلام جهیزیه، توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی، تهیه و توزیع تبلت بین دانش‌آموزان روستایی و آبرسانی به هشت روستا از دیگر برنامه‌های خیران حرم‌ساز و موکب‌های اربعین در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

افضلی یادآور شد: در ماجرای سیل فروردین ۹۸، موکب‌های اربعینی و خیران حرم‌ساز با فراخوان سردار قاسم سلیمانی به کمک هموطنان سیل‌زده استان‌هایی چون خوزستان و لرستان شتافتند که خاطره حضور جهادی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همراه با خادمان مواکب در این مناطق برای همیشه در اذهان مردم به یادگار خواهد ماند.

انتهای پیام