• شنبه / ۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 99100603894
  • منبع : صدا و سیما

تجمیع و داوری محتوای مجازی مردمی درباره سردار سلیمانی

تجمیع و داوری محتوای مجازی مردمی درباره سردار سلیمانی

همزمان با گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، رویداد مردمی تولید محتوای مجازی «مرد میدان» برگزار می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت فضای مجازی، معاونت فضای مجازی صداوسیما با توجه به ماموریت ذاتی خود در نهضت تولید و توزیع محتوا و با تعیین سرفصل های محتوایی مشخص، پیام های مرتبط با سالگرد شهادت سردار سلیمانی و یاران شهیدش، با محوریت «هشتگ مرد میدان» بر آن است تا محتواهای مردمی این ایام را در قالب های مختلف فضای مجازی هدایت، تجمیع و در نهایت مورد داوری مردمی قرار دهد.

بخش عمده ای از محتوای فضای مجازی همچون عکس، فیلم  و متن  همواره از سوی مردم و اقشار مختلف جامعه تولید می شود که این تولیدات نقطه عطف رویدادهای سیاسی و فرهنگی برشمرده می شود.

به گفته حسن میثمی، دبیر رویداد «مرد میدان»، هدف از برگزاری این طرح، تولید، توزیع و داوری آثار حرفه ای و نیمه حرفه ای مردمی است که سال گذشته، در یک عملیات تروریستی، سردار محبوب خود را از دست داده اند.

میثمی در این زمینه اظهار کرد: تولید محتوا و فعالیت در این حوزه می تواند علاوه بر قرابت معنوی بین مردم وجایگاه والای این شهید بزرگوار به جریان سازی های گسترده در فضای ملی و بین المللی در موضوع ترور و شهادت منجر شود.
وی در رابطه با عنوان های این رویداد مردمی افزود: این رویداد حول هفت  محور، تولید محتوای احساسی، عاطفی، یادداشت هایی در وصف دلتنگی  سردار ، وجوه محبوبیت حاج قاسم و نیز روحیه انقلابی و جهادی این شهید والا مقام و مهمترین آن توجه به نقش سردار قاسم سلیمانی در امنیت ایران و منطقه، شکل گرفته است.

میثمی افزود: توجه به جنبه الگوسازی برای قشر کودک و نوجوان، بازنمایی شخصیت شهید و انگیزه بخشی و امیدآفرینی برای ادامه راه این شهید و نیز دیگر شهدای ارزشمند کشور نظیر شهید محسن فخری زاده، بخش دیگری از عناوین کلیدی این رویداد را تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت  کنندگان در این طرح می توانند پس از تولید محتوا در هر قالب و انتشار آن در رسانه های اجتماعی، گروه های اجتماعی و سایت تلوبیون، با درج هشتگ های مربوط به رویداد، عضوی از این جریان ملی شوند و یا با ارسال اثر به شناسه marde_meydan@ در این رویداد مردمی مشارکت کنند.

دبیر رویداد «مرد میدان» تنوع قالب تولید محتوا را از مزیت های این طرح برشمرد و تصریح کرد: شرکت کنندگان در این رویداد هیج گونه محدودیتی در تولید محتوا ندارند.

وی افزود: عکس، کلیپ، دابسمش، یادداشت و تولیدات حرفه ای تر نظیر انیمیشن، فیلم کوتاه و موشنگرافی همگی قابلیت حضور در این رویداد مردمی را دارا هستند.

میثمی همچنین تصریح کرد: بخش دیگر رویداد مرد میدان، داوری آثار ارسال شده است که افراد با حضور در سایت www.mardemeydan.ir می توانند نسبت به ارزیابی آثار مشارکت کنند.

انتهای پیام