• سه‌شنبه / ۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۰:۰۹
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 99100200831
  • خبرنگار : 71506

بازمانده از لیگ کشتی/ هادی عامل هم مبتلا شد!

بازمانده از لیگ کشتی/ هادی عامل هم مبتلا شد!

با وجود مخالفت های زیاد کارشناسان، لیگ های کشتی آزاد و فرنگی برگزار شد، لیگی که هم به برنامه های تیم ملی آسیب وارد کرد و هم باعث ابتلای تعداد زیادی از افراد به ویروس کرونا شد.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا در ایران و بسیاری از نقاط جهان باعث تعطیلی بسیاری از رویدادهای بین المللی در تمامی رشته های ورزشی شده بود و حتی المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان نیز به تعویق افتاد، سازمان لیگ فدراسیون کشتی در میان انتقادها بر برگزاری لیگ های کشتی آزاد و فرنگی اصرار داشت و در نهایت نیز با پیگیری رییس فدراسیون کشتی، ستاد مقابله با کرونا در ورزش و مسئولان وزارت بهداشت موافقت خود را با برگزاری لیگ کشتی با رعایت کامل تمامی پروتکل های بهداشتی اعلام کردند.

اما همانطور که قابل پیش بینی بود پروتکل های بهداشتی در بسیاری از موارد به فراموشی سپرده شد و صرفا برگزاری لیگ و تمام شدن مسابقات تحت هر شرایطی هدف اصلی مسئولان سازمان لیگ شد.

هر چند در برخی موارد مانند گرفتن تست های PCR و ضدعفونی کردن محل اسکان و برگزاری مسابقات نظارت ها تا حدی استاندارد بود اما مهمانان و خبرنگاران حاضر در سالن مسابقات تحت هیچگونه نظارتی متناسب با شرایط وخیم ویروس کرونا نبودند و در مراسم اهدای مدال تیم های برتر نیز افراد زیادی بدون هیچ نظارتی حضور داشتند و تنها تفاوت این مراسم با شرایط عادی استفاده حاضرین از ماسک بود!

به هر حال اصرار بر برگزاری مسابقاتی در این سطح و با حضور تعداد زیادی از کشتی گیران، مربیان، داوران، مهمانان و اصحاب رسانه تبعاتی نیز به دنبال داشت و تعداد زیادی از کشتی گیران و مربیان به ویروس کرونا مبتلا شدند و حتی هادی عامل گزارشگر با سابقه کشتی نیز از ابتلا به کرونا در امان نماند و چند روز پس از مسابقات نیمه نهایی و فینال دچار مشکل جسمانی شد و تست او هم مثبت شد.

هر چند گفته می شود برگزاری لیگ باعث حضور کشتی گیران در میدان مبارزه پس از چند ماه تعطیلی رقابت های کشتی شد اما بواسطه همزمانی رقابت های مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ با رقابت های جام جهانی، تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران نتوانستند با ترکیب کامل عازم صربستان شوند، رقابت هایی با سطح کیفی به مراتب بالاتر از لیگ که می توانست کمک زیادی به شناخت ترکیب اصلی تیم ملی در رقابت های کسب سهمیه و مهمتر از آن المپیک توکیو داشته باشد.

البته سازمان لیگ فدراسیون کشتی در سال المپیک دست بردار نیست و به دنبال برگزاری رقابت های درجه چندم جام باشگاه های جهان در ایران است!

انتهای پیام