• شنبه / ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99091511517
  • خبرنگار : 50145

مدیرتسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو:

تعداد واحدهای صنعتی و معدنی منطقه آزاد ماکو به ۱۲۸ واحد رسید

 تعداد واحدهای صنعتی و معدنی منطقه آزاد ماکو به ۱۲۸ واحد رسید

ایسنا/آذربایجان غربی مدیرتسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از رشد ۲۶۵ درصدی تعداد واحدهای صنعتی و معدنی منطقه آزاد ماکو از ابتدای شکل گیری منطقه آزاد ماکو خبرداد.

آرش یوسف زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تعداد واحدهای صنعتی و معدنی در سال ۹۲ در این منطقه ۳۵ واحد بود که در سال جاری و به برکت منطقه آزاد  به ۱۲۸ واحد رسیده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شکل‌گیری منطقه آزاد ماکو، اشتغال‌زایی ایجاد شده در بخش صنعت و معدن ماکو به بیش از ۵۰۰۰ نفر بوده و سرمایه‌گذاری داخلی بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد ریال و سرمایه گذاری خارجی به ۱۲۶میلیون دلار رسیده به طوری که سهم سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی تقریبا پایاپای بوده است.

مدیر تسهیل، تولید و صنایع سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: آماده سازی و تکمیل زیرساخت های نواحی صنعتی ۱ و ۲ در سال جهش تولید در حال انجام است و مشکلات واحدهای تولیدی احصا و برای رفع آنها تلاش می شود.

 یوسف زاده با اشاره به تحقق شعار سال جهش تولید در این منطقه گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۵۰ فقره پروانه ساخت برای احداث واحد تولیدی در شهرک صنعتی صنایع سبک این منطقه صادر شده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۳۷ فقره در حال اجرای طرح و عملیات احداث بوده و پیش بینی می شود با بهره برداری کامل از این واحدهای تولیدی چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری با اشتغالزایی بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر محقق شود.

مدیر تسهیل، تولید و صنایع سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه فاز نخست این شهرک در پایان سال گذشته به اتمام رسید، افزود: در حال حاضر هشت واحد تولیدی با اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر با حجم سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: با همّت سرمایه گذاران و حمایت‌های سازمان تا پایان سال جاری تعداد واحدهای صنعتی فعال در اثن شهرک به ۱۲ واحد تولیدی افزایش پیدا می کند.

انتهای پیام