• شنبه / ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99091510984
  • منبع : نمایندگی اردبیل

فرماندار بیله سوار:

گمرک بیله سوار همچنان به روی مسافران بسته است

گمرک بیله سوار همچنان به روی مسافران بسته است

ایسنا/اردبیل فرماندار بیله سوار گفت: پایانه مرزی و گمرک بیله سوار صرفا برای ترانزیت کالا فعال است و منع تردد ممسافربین دوکشور همچنان پابرجاست.

قبادی 15 آذر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پایانه مرزی و گمرک بیله سوار صرفا در حوزه ترانزیت کالا، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با نظارت کامل اکیپ های بهداشتی مستقر در گمرک، بازاست و محدودیت های تردد مسافران که از اسفندماه با توافق دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان وضع شده بود بجز برای بیماران صعب العلاج آذری ها همچنان برقرار است و این منع تردد تا اطلاع ثانوی پابرجاست .

فرماندار بیله سوار افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی ، در کنار ارتقای فرهنگ فردی و جمعی  دو بازوی قوی در مبارزه با بیماری کروناست و خوشبختانه شهروندان بیله سواری با رعایت پروتکل های بهداشتی و تغییر نگاه  فرهنگی خود ، گام های مؤثری در این راه برداشته اند و با راه اندازی چالش کرونا  بصورت خودجوش ، به استقبال مبارزه با این بیماری رفته اند و استقبال بی نظیر شهروندان بیله سواری ، باعث امیدواری. شده است تا شهرستان بیله سوار که در روزهای اخیر از حالت  زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده ، دوباره به وضعیت زرد و حتی سفید برگردد.

فرمانده قرارگاه مبارزه با کرونا شهرستان بیله سوار با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در این شهرستان گفت:از آغاز طرح شهید سلیمانی 36 هزار726 نفر در تحت عنوان 10 هزار 215 خانوار خانوار مورد غربالگری قرار گرفته است به طوری که ماحصل این غرباگری شناسایی ۳۵۹ نفر از شهروندان مشکوک و علامت دار است که از این تعداد ۲۰۰ نفر با تشخیص کمیته های مربوطه در قرنطینه خانگی تحت نظارت  هستند .

وی افزود: با اختصاص ۲ نقاهت گاه در بیله سوار و یک نقاهت گاه در جعفر آباد جمعا با ظرفیت ۶۰ نفر، برای آن از دسته از شهروندانی که امکان قرنطینه شدن در محل اقامت گاه خود را ندارند کمیته قرنطینه، آماده استقبال از این عزیزان است که خوشبختانه تا امروز پذیرشی در این نقاهت گاه ها صورت نگرفته است .

وی با اشاره به توزیع ۵۰۰ بسته کمک مؤمنانه در راستای طرح شهید سلیمانی و نقش خیرین در این طرح، افزود : استقبال خوب و کم نظیر خیرین بیله سواری قابل تقدیراست و خیرین نیکو کار بیله سوار بار دیگر ثابت کردند هرجا احساس کنند مردم به مشکل برخورده اند بدون اینکه بخواهند شناخته شوند به کمک مردم می آیند که این منش و اخلاق جوانمردی قابل ستایش است.

فرماندار شهرستان بیله سوار با درخواست از شهروندان در توجه و دقت به هشدارهای بهداشتی گفت: با کاهش محسوس تعداد مجالس عروسی، با برگزاری حداقلی مجالس ترحیم و عزا و پرهیز از دورهمی ها، با قطع زنجیره بیماری کرونا کمک گنیم.

انتهای پیام