• جمعه / ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۹
  • دسته‌بندی: انرژی هسته‎‌ای
  • کد خبر: 99091410865
  • خبرنگار : 71049

غریب آبادی: ماری جوانا و حشیش همچنان جزو موادمخدر ممنوعه هستند

غریب آبادی: ماری جوانا و حشیش همچنان جزو موادمخدر ممنوعه هستند

نماینده ایران گفت: با توجه به تصمیم اخیر کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل برای خروج کانابیس (شاهدانه) و مشتقات آن (حشیش و ماری جوانا) از فهرست مواد بسیار خطرناک برای مصارف پزشکی، این مواد، همچنان در زمره مواد بسیار خطرناک و اعتیادآور قرار دارند و از نظر حقوقی و مقررات کمیسیون موادمخدر نیز ممنوع و غیرقانونی هستند.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده ایران در آژانس و نزد دیگر سازمان‌های بین المللی در وین افزود:‌ استفاده این مواد در مصارف پزشکی نیز برعهده هر کشوری گذاشته شده است و الزامی در اجرای این تصمیم در این راستا وجود ندارد.
وی افزود: بسیاری از کشورها هنوز بر این باورند که این مواد همچنان برای سلامت افراد بسیار خطرناک هستند و از این رو، به مصارف پزشکی آن نیز بر مبنای مطالعات و پژوهش‌های علمی خود اعتقادی ندارند.    

 غریب آبادی همچنین تاکید کرد: در ایران، ممنوعیت استفاده از این مواد به طور مطلق بوده و جمهوری اسلامی ایران مطابق با قوانین داخلی خود و همچنین کنوانسیون ۱۹۶۱ مواد مخدر، به اقدامات کنترل ملی و سختگیرانه خود در زمینه استفاده غیرقانونی و تولید کانابیس و مواد مرتبط آن، با هدف حفاظت از سلامت و رفاه عمومی ادامه می‌دهد. این ممنوعیت، شامل مصارف پزشکی نیز می شود.
نماینده دائم ایران  از ستاد مبارزه با موادمخدر و ناجا خواست تا در صورت لزوم، آگاهی بخشی لازم را به جامعه در مورد اینکه این مواد در عرصه بین المللی رفع ممنوعیت نشده اند و برابر قوانین داخلی نیز تحت منع مطلق قرار دارند، انجام دهند.
انتهای پیام