• جمعه / ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99091410656
  • خبرنگار : 71610

لغو سفر هیئت امنیتی رژیم صهیونیستی به عربستان

لغو سفر هیئت امنیتی رژیم صهیونیستی به عربستان

منابع عبری از لغو سفر یک هیئت امنیتی عالی رتبه رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی به دلیل خشم مقامات ریاض نسبت به درز خبر دیدار اخیر ولیعهد این کشور و نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، المیادین به نقل از رسانه‌های عبری فاش کرد که عربستان به طور غیر منتظره‌ سفر برنامه ریزی شده یک مقام امنیتی عالی رتبه رژیم صهیونیستی به ریاض را لغو کرد.

طبق گفته منابع صهیونیستی مطلع، بعید نیست موضوع به یوسی کوهن رئیس سازمان جاسوسی موساد مربوط باشد که شخصیتی اصلی در روابط بین دو طرف است و همین مسئله باعث شده که لغو این سفر یک اتفاق بسیار مهم باشد.

رسانه‌های عبری درباره دلایل لغو این سفر توسط عربستان نیز گزارش دادند که این اتفاق چند روز پس از درز نشست و دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در ریاض رخ داده است.

طبق گفته منابع مذکور، هدف از لغو این سفر توسط عربستان اعلام نارضایتی سعودی‌ها نسبت به درز خبر این دیدار توسط رژیم صهیونیستی بوده است و آنها از افشای آن توسط اطرافیان نتانیاهو خشمگین هستند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از جمله رادیو ارتش این رژیم هفته گذشته فاش کردند که بنیامین نتانیاهو همزمان با حضور مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در عربستان مخفیانه به این کشور رفت و  با محمد بن سلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

اگرچه مقامات عربستان از جمله فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه این کشور با وجود گزارش‌های متعدد رسانه‌ای این دیدار را تکذیب کردند در مقابل نتانیاهو از ارائه توضیح در این باره خودداری کرد که به باور تحلیلگران این سکوت نوعی بیانگر تایید سفر وی به عربستان و ملاقات با بن سلمان است.

انتهای پیام