• پنجشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۴
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99091310465
  • منبع : نمایندگی سمنان

استاندار سمنان خطاب به شهرداران استان سمنان:

تعرض به فضای سبز و قطع درختان خیانت به مردم است

ایسنا/سمنان استاندار سمنان گفت: تعرض احتمالی به فضای سبز و قطع درختان خیانت بزرگ و غیرقابل انکار شهرداری‌ها به مردم است.

علیرضا آشناگر، در دیدار ویدئو کنفرانسی با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بسطام افزود: بسطام از شهرهای تاریخی، گردشگری، مذهبی استان سمنان است که همگان برای رفع مشکلات زیرساختی این شهر با تکیه بر رعایت نکات زیست محیطی مسئول هستند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل گردشگر پذیر بود بسطام جاذبه طبیعی این شهر است و باید به طور ویژه از باغ و طبیعت منحصر به فرد این منطقه حفاظت شود.
استاندار سمنان ادامه داد: اگر شهرداری اقدام به قطع درخت در هر یک از شهرهای استان سمنان کند، صلاحیت ماندن در محل کار خود را ندارد و به طور حتم براساس قانون باید با این مقام مسئول برخورد شود.
آشناگر اضافه کرد: به طور ویژه و مستمر مصوبه های جلسه امروز از سوی دستگاه های اجرایی پیگیری شود و در آینده نزدیک برای بررسی میزان عملیاتی شدن مباحث نشست امروز، جلسه دیگر با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بسطام برگزار خواهم کرد.
وی ادامه داد: اجرای طرح های گردشگری متناسب با ظرفیت و زیرساخت ها در شهر بسطام در گام اجرایی قرار گیرد.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در این نشست گفت: احیای فضای سبز و پوشش گیاهی از وظایف مهم و همیشگی شهرداری‌های استان سمنان به ویژه شهرداری بسطام باشد.

منوچهر فخری، افزود: قطع درخت در مناطق شهری استان جزو خطوط قرمز شهرداری ها باشد و به طور مستمر در ارتباط با حفظ پوشش گیاهی شهرها نظارت صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از اولویت‌های کاری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان توجه به درخت و حفظ محیط زیست است و در صورت بروز هرگونه تخلف در این بخش، با متخلفان برخورد خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: بسطام یکی از شهرهای تاریخی، گردشگری، مذهبی استان سمنان به شمار می رود که باید برای حفظ جاذبه های طبیعی آن همواره در تلاش بود.
فخری تصریح کرد: مشکلات مطرح شده از سوی شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بسطام، در سطح ملی و استانی از سوی دستگاه های اجرایی مربوط در گام اجرایی قرار گیرد.

انتهای پیام