• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99091209725
  • خبرنگار : 50163

طی ۱۰ ماه گذشته محقق شد؛

اضافه شدن ۲۳ هزار مترمربع به سرانه ورزشی زنجان

اضافه شدن ۲۳ هزار مترمربع به سرانه ورزشی زنجان

ایسنا/زنجان مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: طی ۱۰ ماه گذشته ۱۹ مکان ورزشی در استان افتتاح شد که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۲۳ هزار مترمربع به فضای سرانه ورزشی استان افزوده شد.

علی خلیلی ظهر امروز (۱۲ آذرماه) در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان، با بیان اینکه یکی از اتفاقات خوبی که در حوزه جوان طی سال‌های اخیر در استان افتاده، افتتاح خانه جوان بود، اظهار کرد: خانه جوان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به استان زنجان به همراه ۱۵ پروژه ورزشی دیگر افتتاح شد. اعتبار پروژه‌های سفر وزیر ورزش و جوانان را به استان ۵۰ میلیارد تومان بود و با افتتاح این پروژه‌ها، فضای ورزشی استان ۱۸ هزار مترمربع افزایش یافت که این فضاها مورد استفاده جوانان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماه گذشته ۱۹ مکان ورزشی در استان افتتاح شد که اعتبار این پروژه‌ها بالای ۷۱ میلیارد تومان است، ادامه داد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۲۳ هزار مترمربع به فضای سرانه ورزشی استان افزوده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان، در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، افزود: آنچه که در این بیانیه مشخص است، مرحله خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی بر دوش جوانان بوده و به موضوع جوانان اهمیت فراوان داده شده است.

این مسئول یادآور شد: در این بیانیه جوانان هستند که باید در میادین فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین، اخلاق، معنویت و عدالت شانه زیر بار مسئولیت داده و انقلاب را به آرمان‌های خود نزدیک کنند.

خلیلی با یادآوری این موضوع که جوانان را باید نقطه کانونی نوشته‌های رهبر انقلاب دانست؛ چراکه در طی این بیانیه چهره‌ای از جوانان طراز اول انقلابی و مومن به تصویر کشیده شده است، اضافه کرد: شناخت این چهره و کوشش برای دست یافتن به ویژگی‌ها برای پیمودن گام دوم ضروری به نظر می‌رسد.

این مسئول با بیان اینکه بیانیه مقام معظم رهبری دارای دو مخاطب عام و خاص است که مخاطب عام آن عموم مردم، مسئولان و حتی دشمنان را شامل می‌شود، تصریح کرد: مخاطب خاص این بیانیه شامل جوانان می‌شود. در این بیانیه ۳۸ بار به نام جوانان اشاره شده است. همچنین شروع و پایان این بیانیه نیز به نام جوانان مزین شده که این امر نشان از توجه ویژه مقام معظم رهبری به موضوع جوانان است.

وی با بیان اینکه حدود ۳۸ میلیون جوان ۱۵ تا ۴۰ ساله در سطح کشور وجود دارد، ادامه داد: ۱۴ میلیون نفر از این تعداد دارای تحصیلات عالی است که این خود یک سرمایه عظیم برای کشور عزیزمان در همه حوزه‌ها و مشاغل است که باید همه دستگاه‌ها تلاش کنند از این ظرفیت عظیم به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه در راستای عمل به بیانیه گام دوم نسبت به تدوین طرح فوق‌العاده برای ایفای نقش جوانان در تحقق بیانیه با استفاده از ظرفیت‌های شورای عالی جوانان و ستاد ساماندهی امور جوانان باید اقدام باید گام برداشته می‌شد که در این راستا در استان اقدام شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جوانان در پست‌های مدیریتی یکی از اقدامات خوبی است که در استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم همه دستگاه‌ها با شایسته‌سالاری نسبت به انتصاب جوانان به پست‌های مدیریتی اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام