• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۵
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99091209138
  • منبع : نمایندگی مازندران

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران خبر داد

رشد بیش از ۲۰۰ درصدی جذب پیشتازان سازمان دانش‌آموزی مازندران

رشد بیش از ۲۰۰ درصدی جذب پیشتازان سازمان دانش‌آموزی مازندران

ایسنا/مازندران مدیرکل آموزش وپرورش مازندران از رشد ۲۲۳ درصدی آمار جذب دانش‌آموزان، مربیان و مدیران مدارس در تشکیلات پیشتازان سازمان دانش‌آموزی استان خبر داد.

علیرضا سعدی پور گفت: جذب ۲ هزار و ۳۶۰ نفری مربیان و هزار و ۹۱۵ نفری مدیران در کنار عضویت ۱۱۵ هزار و ۹۲۸ نفری دانش‌آموزان در این تشکیلات نشان از تلاش مسئولان و مربیان سازمان دانش‌آموزی استان، شهرستان‌ها و مناطق دارد.

وی با یادآوری اینکه مازندران ۵۰۸ هزار دانش‌آموز دارد و در سال تحصیلی جاری عضویت حدود ۱۱۶ هزار نفری آنان در تشکیلات پیشتازان امیدوارکننده است، تصریح کرد: این سازمان با رویکرد آموزش و نهادینه کردن مهارت‌های فردی و گروهی، به نسل دانش‌آموز کمک می‌کند تا در ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور نقش‌آفرین باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، خانواده ۱۲۰ هزار نفره تشکیلات پیشتازان مازندران را به فعالیت مثمر ثمر در فضای مجازی با توجه به شرایط جدیدی که شیوع کرونا در حوزه آموزش و پرورش پیش آورده است فراخواند و تاکید کرد: این میزان استقبال دانش‌آموزان و مربیان برای عضویت در تشکیلات پیشتازان خود برآمده از اهمیت امور تربیتی و اجتماعی در نظام تعلیم و تربیت است که سازمان دانش‌آموزی و معاونت پرورشی و فرهنگی داعیه‌دار آن هستند.

سعدی‌پور فعالیت دانش‌آموزان در بخش‌های مختلف سازمان دانش‌آموزی همچون تشکیلات پیشتازان، مجلس و خبرگزاری دانش‌آموزی را مامن مناسب رشد و اعتلای شخصیت اجتماعی و سیاسی آنان است که در قالب فعالیت‌های گروهی رخ می‌دهد و گفت: ظرفیت‌های موجود و برنامه‌های تعریف شده‌ این سازمان، رسالتی بزرگ و قابل ستایشی همچون نهادینه کردن مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی دانش‌آموزان را در ذات خود دارد که بر مبنای سند تحول بنیادین و ساحت‌های شش‌گانه تربیتی شکل گرفته و نقطه اتکا آموزش و پرورش در تمام امور آموزشی و تربیتی است.

انتهای پیام