• چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۵
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99091209136
  • منبع : نمایندگی مازندران

استاندار مازندران:

تالاب میانکاله نیازمند توجه بیشتر از گذشته است

 تالاب میانکاله نیازمند توجه بیشتر از گذشته است

ایسنا/مازندران استاندار مازندران گفت: تالاب میانکاله نیازمند توجه بیشتر از گذشته است.

احمد حسین زادگان در جلسه تشکیل کمیته استانی مدیریت حفاظت و احیای تالاب های استان مازندران که با محوریت بررسی مشکلات تالاب میانکاله برگزار شد، با عنوان اینکه میانکاله در زمره آثار منحصر به فرد بوده و اهمیت جهانی دارد و یک زیستگاه شناسایی شده است، افزود: باید از فراموش شدن این زیستگاه مهم با ارائه اقدامات و برنامه ریزی مناسب جلوگیری کنیم که در این راستا کمیته ای تحت عنوان کمیته حفاظت از تالاب ها تشکیل شده است و در سطح ملی ستاد تالاب ها به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار می شود.

وی با اشاره به این که در استان مازندران این خلاء را احساس کردیم که پایش مستمر باید صورت گیرد و در سنوات گذشته میانکاله تضعیف شده و برخی آسیب ها و خسارات به این تالاب وارد شده است، اظهارکرد: این به آن معنا نیست که اقدامی در این سال ها صورت نمی گرفت بلکه برای تشدید همکاری ها در جهت احیا و صیانت از این تالاب و زیستگاه مهم است.

حسین زادگان افزود:لازمه  این اتفاقات هم افزایی و اقدامات هماهنگ فرابخشی و بسیج تمامی امکانات و تجهیزات بخش خصوصی و محلی و منطقه ای است تا شاهد خروجی مناسب و ارائه راهکارهای لازم در این بخش باشیم.

استاندار مازندران با بیان این که مشکلات شناسایی و راهکارها احصاء شده و مقرر شد در ذیل شورای برنامه ریزی این کمیته تشکیل شود، بیان کرد: دستگاه ها هم شناخته شدند و لازم است یک سری اقدامات کوتاه مدت سریع صورت گیرد و اقدامات میان مدت و بلند مدت هم شناسایی می شود.

حسین زادگان با تاکید بر این که تالاب میانکاله نیازمند توجه بیشتر از گذشته است، تصریح کرد: در کنار تجهیز امکانات باید اعتبارات استانی و ملی را هم اختصاص دهیم و دنبال کنیم.

استاندار  مازندران افزود: با استفاده از مشارکت مردم و ورود سمن ها و دستگاه های همکار امید است مشکلات میانکاله حل شود.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت بیشتر از تالاب میانکاله و طرح آن در سطح ملی منجر به اتفاقات خوب در آینده خواهد شد، استفاده از ظرفیت های شهرستانی منطقه ای می تواند به ساماندهی تالاب ها کمک قابل توجه ای نماید چرا که منجر به توسعه پایدار در حوزه زیست محیطی می شود.

انتهای پیام