• سه‌شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۱
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 99091108896
  • خبرنگار : 71461

تنوع بخشی به ساختارهای تلاوت در برنامه "همخوانی و ترجمه"

تنوع بخشی به ساختارهای تلاوت در برنامه "همخوانی و ترجمه"

برنامه کوتاه "همخوانی و ترجمه" با هدف تنوع بخشی به ساختارهای تلاوت از رادیو قرآن پخش می‌شود.

به گزارش ایسنا، در راستای نهضت تولید برنامه‌های کوتاه در رادیو قرآن برنامه‌ای با عنوان "همخوانی و ترجمه تهیه و در حال پخش است.

این برنامه به جهت تنوع بخشی به ساختارهای تلاوت، از بُعد آموزشی استمرار و تکرار آیات، ترویج فرهنگ جمع خوانی و تاکید بر توجه به مفاهیم همزمان با تلاوت تهیه شده است.

هر جزء از قرآن در ۲۰ قسمت (در مجموع ۶۰۴ قسمت) و هر جزء با صدای یکی از گویندگان برجسته رسانه ملی تقدیم شنوندگان می شود. کل قرآن کریم نیز توسط گروه همخوانی میعاد قم قرائت و در این برنامه پخش می‌شود.

این برنامه کاری از گروه تلاوت رادیو قرآن است که هر روز ساعت ۱۸:۱۰ به تهیه کنندگی فاطمه قاسم‌آبادی به روی آنتن می‌رود.

آغاز پخش سری جدید برنامه "تلاوت من"

همچنین برنامه "تلاوت من" با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای برتر تلاوت قرآن کریم که فرصت کسب عنوان در مسابقات را نداشته‌اند به روی آنتن این شبکه رادیویی می‌رود.

این برنامه به لحاظ رویکردی تغییرات خاصی خواهد داشت؛ از آنجایی که در این برنامه تلاوت‌ها از لحاظ فنی در سطح بالاتری مورد بررسی قرار می‌گیرد، سطح تلاوت‌های ارسالی قاریان برتر نیز افزایش یافته اما چنانچه تمایل دارند تلاوت‌هایشان مورد نقد و بررسی قرار گیرد، می‌توانند با رادیو قرآن ارتباط و هماهنگی لازم را برقرار کنند.

در این برنامه، قاریان قرآنی که زیبا قرائت می‌کنند اما به دلیل عدم کسب عنوان در مسابقات و یا هر دلیل دیگر در جامعه و رسانه‌ها مطرح نیستند معرفی و تلاوت آنها پخش می‌شود.

برنامه تلاوت من، کاری از گروه آموزش رادیو قرآن است که به کارشناسی صالح اطهری فر از قاریان بین‌المللی کشور و تهیه‌کنندگی سیدنورالدین دوشنبه شب‌ها، ساعت ۲۰ از شبکه رادیویی قرآن پخش می‌شود.

انتهای پیام