• دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99091007491
  • خبرنگار : 50163

فرماندار شهرستان ابهر:

مراجعه دیرهنگام بیماران کرونایی به مراکز درمانی کار دست‌شان می‌دهد

مراجعه دیرهنگام بیماران کرونایی به مراکز درمانی کار دست‌شان می‌دهد

ایسنا/زنجان فرماندار شهرستان ابهر گفت: متاسفانه در برخی از مواقع شاهد مراجعه دیرهنگام مبتلایان به مراکز درمانی هستیم که این امر تبعات خاص خود را دارد.

وجیه‌الله نوروزی صبح امروز (۱۰ آذرماه) در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی مبارزه با کرونای ابهر، با اشاره به آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در این شهرستان، عنوان کرد: برای موفقیت این طرح که یک طرح محله‌محور و مبتنی بر مشارکت مردم، به ویژه بسیحیان است، نیازمند تعامل مردم و مسئولان هستیم.

وی با بیان اینکه در طول چهل سال گذشته از عمر انقلاب اسلامی، با استفاده از ظرفیت بسیج کارهای خوبی در کشور انجام شده که موفقیت‌های چشم‌گیری نیز در پی داشته و خواهد داشت، ادامه داد: اثرگذاری طرح شهید سلیمانی را نیز قطعا در کاهش این بیماری شاهد خواهیم بود.

نوروزی بر نقش موثر اطلاع‌رسانی در حوزه مبارزه با کرونا تاکید کرد و یادآور شد: پایش‌هایی که در طرح شهید سلیمانی انجام خواهد شد، نیازمند اطلاع‌رسانی بوده و همراهی همه مردم را می‌طلبد.

این مسئول با تاکید بر اینکه وجود حتی یک بیمار در خانه یا محله حائز اهمیت است، زیرا همین یک نفر می‌تواند عامل انتقال بیماری به چند نفر دیگر باشد، گفت: خانواده‌هایی که بیمار کرونایی در منزل دارند نباید منکر آن باشند و باید قرنطینه را به بهترین شکل ممکن رعایت کنند.

وی با بیان اینکه افراد سالمند بیش از هر قشری نیازمند مراقبت در برابر کرونا به لحاظ آسیب‌پذیری هستند، یادآور شد: خانواده‌هایی که دارای فرد سالمند یا فرد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند، باید تا حد امکان از ترددهای غیرضروری جلوگیری کرده و از دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند.

فرماندار شهرستان ابهر با بیان اینکه بلندگوهای سیار نیز برای اطلاع‌رسانی باید در ساعتی که محل استراحت مردم نباشد در سطح شهر فعال باشد، گفت: از مساجد می‌توان به عنوان پایگاه‌های مبارزه با کرونا استفاده کرد.

این مسئول بر ضرورت تداوم نظارت‌های بیشتر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و ادامه داد: اصناف ابهر در محدودیت‌های کرونایی همکاری بسیار خوبی علی‌رغم همه مشکلات داشتند.

نوروزی با یادآوری ضرورت استفاده از ظرفیت اصحاب قلم، رسانه‌ها و هنرمندان در راستای فرهنگ‌سازی در مقابله با کرونا، افزود:در این زمینه اولویت باید با پیشگیری باشد.

وی با اشاره به همکاری در توزیع بسته‌های معیشتی در سطح شهرستان برای آسیب‌دیدگان کرونا، ادامه داد: برخی از خانواده‌های دارای بیمار و مستمند، نیازمند بسته‌های دارویی و بهداشتی نیز هستند که این امر باید مورد توجه خیریه‌ها و خیرین شهرستان قرار گیرد.

نورورزی با اشاره به اینکه کسانی که علائم سرماخوردگی دارند باید تست کرونا را در اولویت قرار دهند، متذکر شد: متاسفانه در برخی از مواقع شاهد مراجعه دیرهنگام مبتلایان به مراکز درمانی هستیم که این امر تبعات خاص خود را دارد.

در ادامه این جلسه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر نیز گفت: رسانه‌ها و مطبوعات این شهرستان از زمان شیوع کرونا تاکنون پای کار بوده و با همه توان خود در راستای مبارزه با این بیماری فعال بوده‌اند.

آیسان صادقی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی یکی از ارکان مهم مبارزه با کرونا است که با توجه به این اهمیت کمیته اطلاع‌رسانی در شهرستان تشکیل شده است، اضافه کرد: برای موفقیت بیشتر این کمیته، نیازمند استفاده از ظرفیت سمن‌ها و مشارکت مردم هستیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع فرهنگ‌سازی در مبارزه با کرونا به ویژه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: در این زمینه تولید محتوا باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام