• یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99090906998
  • خبرنگار : 50187

۸۰۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد کرمان نیازمند گوشی هوشمند

۸۰۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد کرمان نیازمند گوشی هوشمند

ایسنا/کرمان مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه ۸۰۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان برای استفاده از کلاس‌های آموزشی آنلاین نیازمند گوشی هوشمند هستند بر لزوم مشارکت خیران در تأمین گوشی هوشمند برای این دانش آموزان تأکید کرد.

"یحیی صادقی" به شیوع ویروس کرونا و الزام برگزاری کلاس‌های مدارس و دانشگاه‌ها به‌صورت آنلاین در کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به ‌ضرورت استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اینکه ۸۰۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان نیز فاقد گوشی هوشمند مناسب بوده و هستند از خیران نیکوکار می خواهیم این نهاد را در تأمین گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند تحت حمایت یاری کنند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون با کمک خیران نیکوکار ۳۲۳ دستگاه تب لت و گوشی هوشمند خریداری و به دانش آموزان ایتام تحت حمایت این نهاد اهداء شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه از اهداء ۱۷ تبلت هوشمند توسط یک خیر نیکوکار هلندی به ایتام تحت حمایت شهرستان گلباف خبر داد و افزود: ارزش این تعداد تبلت اهداء شده توسط این خیر نیکوکار بیش از ۵۰ میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خاطرنشان کرد: خیران و نیکوکاران می‌توانند در راستای کمک به تحصیل آنلاین دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند و همچنین تأمین تجهیزات لازم برای آن‌ها کمک‌های خود را از طریق ادارات کمیته امداد در سراسر استان و مراکز نیکوکاری تحویل این نهاد دهند.

صادقی در ادامه از پرداخت سه میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان شهریه به دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت این نهاد در سال جاری خبر داد و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۱۵ میلیون و ۸۵۰ تومان کمک‌ هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز و حدود ۴۰۰۰ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند خاطر نشان کرد: در کنکور سراسری امسال ۳۰ نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان حائز رتبه زیر ۵۰۰۰ شده‌اند.

انتهای پیام