• یکشنبه / ۹ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۲
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 99090906638
  • خبرنگار : 71368

تاخیر ۵۲۷ روزه شهرداری در ارائه نظام‌نامه پایش برنامه سوم توسعه شهر تهران

تاخیر ۵۲۷ روزه شهرداری در ارائه نظام‌نامه پایش برنامه سوم توسعه شهر تهران

رئیس کمیته بودجه شورای شهر با اشاره به لزوم ارائه نظام‌نامه پایش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران از سوی شهرداری بر اجرای دقیق و به موقع تکالیف قانونی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به لزوم اجرای مصوبات از سوی شهرداری تهران گفت: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضاء شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است تا با رعایت و اجرای دقیق و به موقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم شود.

وی افزود: بر همین اساس و به منظور تاکید بر اجرای دقیق و به موقع تکالیف قانونی به‌ عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره لزوم «ارائه نظام‌نامه پایش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران » بر اساس بند ۱ ماده ۹۵ مصوبه برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران که شهرداری مکلف شده بود ظرف مدت سه ماه از ابلاغ برنامه به شورا ارائه کنند و به شهرداری تهران تذکر می دهم.

فراهانی با بیان اینکه متاسفانه علی رغم  آنکه شهرداری مکلف بود تا خرداد ۱۳۹۸  این نظام نامه را تهیه و به شورا ارائه کند . اکنون پس از گذشت مدت ۵۲۷ روز از پایان مهلت قانونی اقدام تا کنون شاهد اجرای تکالیف یاد شده از سوی شهرداری تهران نبوده ایم گفت:شایسته است اقدام لازم از سوی شهرداری در اسرع وقت برای اجرای این تکلیف مقرر صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اینجانب یک سال پیش در خصوص این مسئله به شهرداری تذکر دادم  و همچنین به عنوان ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد با ارسال نامه هایی موضوع را از شهرداری تهران مورد پیگیری قرار داده ام ولی متاسفانه شهرداری تاکنون در این زمینه اقدام مناسبی انجام نداده است. گفت: عملیاتی شدن بیش از ۴۵۰ تکلیف مقرر در احکام برنامه و تحقق بخشیدن به شاخص های عملکردی مورد نظر شورا در سند برنامه امری است که نیازمند اقدام به موقع و دقیق شهرداری تهران را دارد نه اینکه در تدوین و ارائه نظام نامه پایش برنامه سوم شاهد تاخیر باشیم.

فراهانی تاکید کرد: بدیهی است برای تحقق برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران نیازمند مسئولیت پذیری و اقدام به موقع معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری هستیم.

انتخاب یک نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران جهت انتصاب به عنوان قائم مقام ذیحساب

فراهانی همچنین در ادامه جلسه شورا در بررسی لایحه شهردار تهران در مورد معرفی یک نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران جهت انتصاب به عنوان قائم مقام ذیحساب نیز در تشریح این لایحه و معرفی کاندیدا اظهار کرد: انتخاب ذیحسابان برای شهرداری یکی از وظایف و اختیارات شورای شهر است که معمولا با معرفی شهرداری تهران این فرد به شورا معرفی و پس از بررسی سوابق کاندیدا، انتخاب این فرد در صحن شورا در معرض رای اعضاء قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که متاسفانه شاهد هستیم شهرداری اخیرا افرادی را به عنوان ذیحساب منصوب می‌کند، گفت: درست است ما در مصوبه‌ای به شهرداری تهران اجازه دادیم که در شرایط حاد برای مدت کمتر از سه ماه با هماهنگی شورا سرپرست انتخاب کند، اما حالا این اختیار شورا به نوعی دور زده می‌شود و اگر این فرآیند ادامه پیدا کند مجبور هستیم برای دفاع از کیان و اختیارات شورا اقدامات بعدی برای متوقف کردن شهرداری را انجام دهیم.

رییس کمیته بودجه شورای شهر اضافه کرد: این بار «عرفانی‌زاده» را به عنوان قائم مقام ذیحساب معرفی می‌کنیم و امیدواریم اعضای شورای شهر به این فرد رای مثبت دهند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به انتخاب عرفانی‌زاده به قائم مقام ذیحساب رای مثبت دادند.

انتهای پیام