• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۵
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99090805733
  • خبرنگار : 50416

روسفیدی ملایری ها در هفته اول اعمال محدودیت ها

روسفیدی ملایری ها در هفته اول اعمال محدودیت ها

ایسنا/همدان با گذشت یک هفته از اجرایی شدن طرح محدودیت های جدید کرونایی، مردم ملایر رو سفید شدند.

با آغاز موج سوم اپیدمی کرونا و افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها و نیز فشار مضاعف به کادردرمان، محدودیت های شدیدتری براساس رنگ بندی اعلامی شهرهااز سوی وزارت بهداشت در سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از یکم آذرماه اعمال شد.

شهرستان ملایر نیز با قرار گرفتن در وضعیت قرمز مشمول طرح جامع "مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی" قرار گرفت. براساس این محدودیت ها مقرر شد در بخش تجاری و بازرگانی این شهر، فقط مشاغل گروه یک اجازه فعالیت داشته باشند. علاوه بر این طی این دو هفته حوزه آموزش شامل مدارس، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و بخش خصوصی و نیز حوزه های فرهنگی، اجتماعی شامل نمازجمعه، مساجد، مناسبت های آیینی و تجمعات به طور کامل تعطیل خواهد بود.

همچنین ورود و خروج خوردوهای شخصی با پلاک بومی و یا غیربومی از شهرهای قرمز به سایر شهرها ممنوع بوده و جریمه یک میلیون تومانی برای این تخلف در نظر گرفته شد که هر ۲۴ ساعت یکبار نیز این جریمه قابل تکرار است. تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد نیز در سطح شهر ممنوع و جریمه آن نیز ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد. البته خودروهای امدادی، کارکنان ادارات، کارگران شرکت ها و کارخانه جات و حمل وسایل ضروری از اجرای این محدودیت ها معاف هستند.

حالا با گذشت یک هفته از اجرایی شدن محدودیت ها خوشبختانه مردم، اصناف و کسبه شهرستان ملایر از طرح محدودیت های کرونایی به خوبی استقبال کرده و با قدم زدن در شهر می توان به خوبی نتایج اعمال این محدودیت ها و کاهش ترددها را مشاهده کرد. از طرف دیگر طی این مدت ستاد ملی مقابله با کرونای شهرستان با سازماندهی ۳۳ گروه بازرسی بر روند اجرای محدودیت‌های جدید کرونا در سطح شهرستان ملایر نظارت کردند که در این تیم ها از ظرفیت تمامی دستگاه ها و مدیران ادارات استفاده شده است.

طبق گفته معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایرگ همراهی ۹۹ درصد اصناف، کسبه و بازاریان طی هفته گذشته مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی ستودنی بوده است و تنها یک درصد از واحدهای صنفی نسبت به اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی واحدهای خود اهمال کردند که تذکرات لازم به این واحدها داده شده و در صورت تکرار به مدت ۱۵ روز پلمب خواهند شد.

مسدود شدن ورودی های شهر با نیوجرسی و بازدید از این مبادی و نظارت بر اجرای محدودیت ها نیز از دیگر اقدامات ستاد ملی کرونا شهرستان بوده و گزارش ها حاکی از حضور شبانه روزی پلیس راهور و نیروی انتظامی در ورودی های ملایر و جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به شهرستان است و این خودروها می‌توانند از کمربندی‌های شهر تردد کنند.

همچنین استاندار همدان طی هفته گذشته با بازدید از محورهای ورودی شهرستان ملایر، اجرای طرح محدودیت‌های جدید در این شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و از فرمانداری ویژه ملایر، عوامل راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و نیروهای بسیج مردم در راستای نظارت بر محدودیت‌های این حوزه قدردانی کرد.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان ملایر، ۷۰۰ پلاک غیربومی ساکن شهرستان، طی این دو هفته مجاز به تردد در سطح شهر نیستند و در صورت تردد مشمول جریمه روزانه یک میلیون تومانی می‌شوند. این جریمه ها که توسط دوربین های نظارتی ورودی ها و میادین شهر ثبت می شود به هیچ عنوان حذف شدنی نیست. تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها نیز در صورت داشتن آرم، علائم و بغل‌نویسی مشمول جریمه نخواهند شد.

همچنین صدور مجوز تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد با فرمانداری ویژه ملایر و صدور مجوز تردد برون شهری پلاک های غیربومی توسط پلیس راهور شهرستان انجام می شود. ۲۰ اکیپ از عوامل انتظامی و پلیس راهور بر روند اجرای محدودیت های کرونایی در شهرستان ملایر طی این دو هفته نظارت می کنند.

به گفته معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر، رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم و نیز کاهش تردد در سطح شهر بیانگر همراهی مردم در اجرای طرح جدید محدودیت ها است که اگر تا پایان طرح مردم همراهی خود را با ستاد مقابله با کرونا داشته باشند، می توانیم با خروج از وضعیت قرمز محدودیت ها را برداریم.

بازدید فرماندار ویژه ملایر به همراه اعضای شورای تامین و نظارت بر اجرای محدودیت های صنفی، بازدید از مبادی ورودی اصلی و انسداد مبادی فرعی شهرستان و نیز نظارت مستقیم این هیئت بر اجرای طرح ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱، بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر و بازرسان قرارگاه زیستی از اجرای دستورالعمل های بهداشتی، بازدید معاون امور اقتصادی فرمانداری ویژه و مدیران شهرستان، نظارت مدیران و دستگاه های اجرایی و نیز هیئت اندیشه ورزان جوان بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی و اطلاع رسانی و آماده سازی سطح شهر با نصب بنرها و اطلاعیه ها برای اعمال محدودیت های جدید کرونایی از جمله اقدامات ستاد ملی مقابله با کرونای شهرستان ملایر طی هفته گذشته بوده است.

انتهای پیام