• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۱۶
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99090805489
  • خبرنگار : 50346

یک مسئول:

روستاییان فاقد مسکن خراسان شمالی، صاحب خانه می‌شوند

روستاییان فاقد مسکن خراسان شمالی، صاحب خانه می‌شوند

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی از اعطای تسهیلات مسکن روستایی با اولویت ویژه به روستاییان فاقد مسکن در روستاها خبر داد.

علی محمدی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه درحادثه سیل سال گذشته در کل کشور، خراسان شمالی به لحاظ تعداد واحدهای احداثی با بیش از شش هزار و ۴۵۰ واحد آسیب دیده، سومین استان بود که در حال حاضر بازسازی این واحدها با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در حال اجراست، اظهار کرد: از این تعداد، شش هزار و ۳۸۰  واحد در مرحله اسکلت و دیوارچینی و بالغ بر پنج هزار و ۸۰۰ واحد نیز در مرحله نازک‌کاری هستند و با همت ستادهای بازسازی و زحمات مدیران و کارکنان شعب تا کنون بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی موفق به دریافت پایان کار شده‌اند.

محمدی گفت: در این مدت ۱۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخته و همچنین ۵۰ هزار تن معادل یک میلیون پاکت سیمان هدیه مقام معظم رهبری نیز به روستاها حمل و اهدا شده است.

وی همچنین با اشاره به احداث سه هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی طی سال گذشته از محل طرح ویژه مسکن روستایی، گفت: در مجموع طی سال گذشته بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در روستاها ساخته و در مراحل پایانی است.

 مدیرکل بنیاد مسکن در ادامه خبر از پایش و استخراج خانوارهای فاقد مسکن در روستاها با هماهنگی معاون عمرانی استاندار داد و گفت: در این راستا مکاتباتی با فرمانداران انجام شده و فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغات محیطی در دستور کار قرار دارد تا با اولویت ویژه به افراد فاقد مسکن در روستاها تسهیلات ساخت مسکن اعطا شود .

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی  در خصوص طرح اقدام ملی مسکن در استان، گفت :بنیاد مسکن به نیابت از اداره کل راه و شهرسازی متولی ساخت مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر است که در استان به جز شهر بجنورد دیگر شهرها بر عهده این بنیاد است که این طرح در اسفراین کلنگ زده شده و در حال حاضر در مرحله فندانسیون است.

وی ادامه داد: همچنین در شهرستان‌های شیروان، فاروج، تیتکانلو، گرمه و جاجرم تامین زمین انجام شده است و برنامه‌ریزی شده است این واحدها در مجموعه‌های دو الی سه طبقه با مشارکت مردم  انجام شود که نسبت به انبوه‌سازی این طرح موفق‌تر است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی در خصوص ساخت مسکن جهت خانوار دارای دو معلول و بیشتر، بیان کرد: تا کنون ۱۸۹ واحد ساخته و تحویل شده است.

انتهای پیام