• جمعه / ۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99090705218
  • خبرنگار : 50187

نخستین دادگاه الکترونیکی بین المللی در مجتمع قضایی دادگاه خانواده کرمان برگزار شد

نخستین دادگاه الکترونیکی بین المللی در مجتمع قضایی دادگاه خانواده کرمان برگزار شد

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان از برگزاری نخستین دادگاه الکترونیکی بین المللی در این استان خبر داد و گفت: این دادگاه در حالی از سوی شعبه اول مجتمع خانواده کرمان برگزار شد که زوج ساکن کرمان و زوجه مقیم منچستر انگلیس بوده است.

«یدالله موحد» در تشریح این خبر افزود: جلسه رسیدگی به این پرونده از طریق ویدئو کنفرانس و  به صورت آنلاین و با رعایت اختلاف ساعت 3.5 ساعته ایران و منچستر انگلیس به ریاست حجت الاسلام محمد شفیعی برگزار شد که در نوع خود بی نظیر است.

وی تصریح کرد: به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا و با توجه به اینکه زوجه به منظور حضور در دادگاه باید مسافت و هزینه های سنگینی را پرداخت می کرد، برنامه ریزی های لازم برای برگزاری این دادگاه به صورت آنلاین در مجتمع قضایی خانواده کرمان انجام شد.

موحد اضافه کرد: با برگزاری این دادگاه به صورت آنلاین، طرفین دعوی توانستند با صرف کمترین زمان و بدون صرف هزینه، در  یک دادرسی عادلانه به صورت مجازی و فعال حضور داشته باشند و دفاعیات خود را به دادگاه ارائه نمایند.

رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: زوجه با توجه به این نوع فرایند دادرسی که در دنیا کم نظیر است در ابتدای جلسه دادگاه مراتب تقدیر و تشکر خود را از ریاست قوه قضائیه و دادگستری کرمان ابراز کرد.

موحد تاکید کرد: دادگستری استان کرمان در زمینه توسعه زیرساخت های ارتباط الکترونیک و استفاده از سامانه های برخط جز استان های پیشرو در سطح کشور به شمار می رود و تاکنون قریب 5 هزار  دادگاه الکترونیک در این استان برگزار شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا زمینه های توسعه دادرسی های الکترونیک در استان کرمان فراهم شده است.

انتهای پیام