• چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۸
  • دسته‌بندی: گردشگری و میراث
  • کد خبر: 99090504243
  • خبرنگار : 71191

پویش «کودک، همدلی و کرونا»؛ راه جدید ارتباط موزه‌ها با کودکان

پویش «کودک، همدلی و کرونا»؛ راه جدید ارتباط موزه‌ها با کودکان

رییس ایکوم ایران از ایجاد پویش ادبی هنری «کودک، همدلی و کرونا» با کمک موزه‌ها و نهادهایی که در زمینه کودک فعالیت می‌کنند، خبر می‌دهد.

سیداحمد محیط طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که کمیته ملی موزه‌های ایران با همراهی و همکاری همه موسسه‌ها و نهادهایی که در زمینه کودک فعالیت می‌کنند و با کمک همه موزه‌های کشور درصدد برپایی یک پویش فرهنگی و هنری به نام کودک، همدلی و کروناست، می‌گوید: این پویش در چهار شاخه ادبیات (نوشتن خلاق)، نقاشی، عکس و ویدئو برگزار می‌شود که از کودکان، مربیان و همراهان کودکان انتظار می‌رود تا آثاری را بر اساس استنباطی که کودکان‌شان از این عنوان می‌کنند، همراه با کودک خلق و ارائه کنند.

او با تاکید بر شرایط کنونی جامعه و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و تا حد امکان قرنطینه، اظهار می‌کند: معتقدیم با برگزاری این پویش می‌توانیم به نوعی باعث نزدیکی و همدلی بین کودکان و خانواده‌ها شویم و شاهد این باشیم که چطور پشتیبانی همه از یکدیگر در مقابل این اپیدمی می‌تواند موثر باشد.

محیط طباطبایی با اشاره به آغاز برگزاری این پویش از ۱۵ آذر، تاکید می‌کند: کودکان و نوجوانان بین هفت تا ۱۷ سال می‌توانند استنباط خود از شرایط کنونی و شعار انتخاب‌شده یعنی «کودک، همدلی و کرونا» را بر اساسِ نگاه‌شان به آثار موزه‌ای که توسط موزه‌ها در سایتِ هر موزه به نمایش درآمده خلق و تا اول اسفند به دبیرخانه این پویش ارسال کنند، تا در نهایت کمیته ملی موزه‌های ایران در ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ یعنی روز جهانی موزه‌ها همه‌ آثار را در موزه‌ها در معرض نمایش قرار دهد.

به گفته‌ او، در بخش مربوط به ادبیات آثار در قالب «انشای خلاق و داستان» می‌توانند ارائه شوند که در نهایت همه آثار رسیده به دبیرخانه در قالب یک کتاب چاپ و ارائه می‌شود.

رییس ایکوم ایران می‌افزاید: در این پویش تلاش شده تا فعالیت میان نهادهای فرهنگی و موزه‌ها در شرایط فعلی اجتماعی برقرار شود، اقدامی که معتقدیم نشانه‌ای از همدلی و همراهی میان کودکان، اجتماع و خانواده است.

انتهای پیام