• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۵
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99090403463
  • خبرنگار : 71132

حاجی‌بابایی: ایثارگران استخدام می‌شوند/ تفسیر قانون عادی به عهده مجلس است

حاجی‌بابایی: ایثارگران استخدام می‌شوند/ تفسیر قانون عادی به عهده مجلس است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه آبان ماه مجلس که به تایید شورای نگهبان رسیده، گفت: براساس این قانون دولت مکلف به تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه‌های دولتی شده است.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی با اظهار تاسف از اینکه برخی قانون مجلس را تفسیر به رای می‌کنند، گفت: متاسفانه شنیده می‌شود که کسانی به دنبال تضییع حقوق ایثارگران هستند و با تفسیر برای مصوبه مجلس را محدود می‌کنند.

وی افزود: براساس مصوبه مجلس، ایثارگران شاغلی که تا ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ به صورت شرکتی، قرارداد کار معین وپیمانی در دستگاههای دولتی اشتغال داشته‌اند، در گروه‌های زیر مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند. آن دسته از ایثارگران که در حال حاضر بصورت شرکتی، قرارداد کار معین و  پیمانی در دستگاه های دولتی اشتغال دارند، مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: خانواده های شهدا، اعم از فرزند، همسر، خواهر  وبرادر شهید، جانبازان و فرزندان آنها، با هر درصدی که جانبازی به آنها تعلق گرفته، رزمندگان و فرزندان رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در میدان‌های دفاع مقدس را دارند، آزادگان و فرزندان آزادگانی که بیش از یک سال سابقه اسارت دارند مشمول این قانون هستند.

وی یادآور شد: در آبان ماه سال جاری استفساریه استخدام ایثارگران به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسیده است و براساس این قانون دولت مکلف به تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه‌های دولتی شده است.

انتهای پیام