• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۲
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99090403416
  • خبرنگار : 50311

مدیرکل هواشناسی استان هشدار داد

آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها در کهگیلویه و بویراحمد

آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه بارشی جدید از پنج شنبه ۶ آذرماه تا دوشنبه ۱۰ آذرماه جو استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

"رضا کاکاوند" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: سامانه بارشی جدید از پنج شنبه ۶ آذرماه تا دوشنبه ۱۰ آذرماه ۹۹ جو استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین بارش قابل ملاحظه باران (ارتفاعات و گردنه ها بارش برف)، گاهی رعد و برق، تندباد لحظه ای و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.
وی آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌ها و رواناب‌های سطحی (در مناطق سیل خیز استان این هشدار به رنگ قرمز است)، اصابت صاعقه، اختلال در تردد جاده ای، کاهش دید افقی (طی روزهای جمعه تا یکشنبه) و احتمال آسیب به تاسیسات و محصولات زراعی و باغی را از مخاطرات این سامانه عنوان کرد.
مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد، ممانعت از اسکان و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، لغزندگی سطح جاده‌ها، اجتناب از تردد غیرضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی، ممانعت از صعود به کوهستان، مراقبت از محصولات کشاورزی (جهت حفظ محصولات باغی و کشاورزی و گلخانه‌ها و استخرهای ماهی تمهیدات لازم بعمل آید)، انجام اقدامات مقتضی در حفاظت شدید تاسیسات و وسایل برقی و سایر اقدامات پیشگیرانه را در طی این سامانه بارشی، به مردم استان توصیه کرد.
انتهای پیام