• سه‌شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99090402924
  • خبرنگار : 50072

کودکان تا اواسط سال ۲۰۲۱ واکسن کرونا دریافت خواهند کرد

کودکان تا اواسط سال ۲۰۲۱ واکسن کرونا دریافت خواهند کرد

ایسنا/خراسان رضوی تال زاکس، مدیر ارشد پزشکی شرکت مدرنا (Moderna) اعلام کرد: تا اواسط سال آینده واکسن کووید-۱۹ برای کودکان در دسترس خواهد بود.

به گزارش نیوز، شرکت داروسازی مدرنا هنوز آزمایش واکسن کرونا بر افراد زیر ۱۸ سال را آغاز نکرده است اما به‌تازگی شرکت داروسازی فایزر (Pfizer) آزمایش واکسن بر روی نوجوانان را آغاز کرده است.

فایزر، یکی از اولین داروسازی‌هایی است که افراد ۱۸ تا زیر ۱۵ سال را مورد آزمایش قرار می‌دهد و افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله نیز به‌زودی در این آزمایش شرکت خواهند کرد.

لازم به ذکر است، به دلیل این‌که واکسن کرونا برای بزرگسالان مدت‌ها قبل از واکسن کودکان وجود داشته است، آزمایش‌های بالینی برای جمعیت جوان باید سریع‌تر از آزمایش بالینی برای بزرگسالان انجام شود، زیرا تولیدکنندگان، واکسن کودکان را با داده‌های انسانی بیشتری شروع می‌کنند.

زاکس هشدار داد، در حال حاضر، در مورد اثربخشی "تفسیر زیادی نداشته باشید"، به این معنی که آن‌ها فقط محافظت از شخص در برابر بیماری دارند و به انتقال ویروس به دیگران مربوط نمی‌شوند.

نکته اساسی این است که مدارس حتی اگر همه کارکنان بزرگسال واکسینه شوند، ممکن است نتوانند تا اواخر بهار ۲۰۲۱ به‌طور کامل بازگشایی شوند.

مدرنا در اوایل این ماه اعلام کرد: واکسن بزرگسالان این شرکت ۹۴.۵ درصد در برابر ویروس کرونا موثر است.

انتهای پیام