• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99090302293
  • خبرنگار : 50223

ادارات کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دورکاری چگونه عمل کردند؟

ادارات کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دورکاری چگونه عمل کردند؟

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد براساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت کرونایی از یکم آذر ماه، به مدت ۲ هفته اجرا می‌شود که تعطیلی دو هفته ای تمام اصناف به غیر از مشاغل گروه اول و همچنین دورکاری دو سومی کارمندان تا نیمه آذر ماه باید در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اجرا شود.

اداره کل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اجرای مصوبه حضور یک سومی کارکنان، اعلام کرد: انتقال خون اداره حیاتی است که با سلامت مردم ارتباط دارد بنابراین دور کاری در آن جایگاهی ندارد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با شکل دورکاری در این دانشگاه اعلام کرد: یک سوم کارمندان کار حضوری و دو سوم کارمندان دور کار هستند و مراکز آموزشی نیز اگر متقاضی باشند می توانیم آزادی عمل بیشتری به آنها بدهیم.

 اداره کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در خصوص دورکاری کارمندان طبق بخشنامه عمل کردیم.

اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرده که تمام دستورالعمل ها و مصوبات استانی و کشوری مرتبط با کرونا و دورکاری همکاران کامل اجرا می شود. مثلا در حال حاضر یک سوم همکاران حضوری در محل کار پاسخگوی ارباب رجوع و دو سوم دورکاری می باشند. همکاران دورکار با پیگیری درخواست های ارباب رجوع، از طریق سامانه های ذکر شده، پاسخگوی مشتریان هستند.

اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از اجرای مصوبه دورکاری خبر داد و اعلام کرد: در حال حاضر یک سوم در اداره حضور دارند.

همچنین سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: طی جلسه ای با معاونین بند به بند دستورالعمل رو خواندیم و اعلام کردیم همه موارد رعایت شود اما با رعایت پروتکل بهداشتی هیچ کاری از ارباب و رجوع بر زمین نماند و حتی مدیران و معاونین رو هم گفتیم در صورتی که نیاز به دورکاری باشد با معرفی جانشین بلامانع است. سعی شد کاملا بر اساس وضعیت حضور کارمندان به شکل یک سوم و...  رعایت شود.

کمیته امداد امام خمینی( ره) استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دروکاری کارمندان اجرا شد، اعلام کرد: طبق بخشنامه ستاد کرونا استان و بخشنامه های امداد عمل کردیم. ابتدای هر هفته برنامه دورکاری  واحدها را به امور اداری می‌دهند.

اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد که کارمندان این اداره کل طبق قانون به دروکاری فرستاده شدند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: یک سوم همکاران سرکار حضور دارند و کارمندان این اداره کل بصورت شیفت بندی دورکاری می روند.

صندوق کار آفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: دورکاری ستاد استان، شعبه یاسوج و دهدشت را بصورت ۵۰ درصدی انجام دادیم.

اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با چگونگی اجرای دورکاری کارمندان اعلام کرد: برابر دستورالعل اعلامی از سوی سازمان استخدامی و وزارت کشور عمل کرده ایم.

همچنین اداره کل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در باره دورکایر کارمندان طبق مصوبه ستاد کرونا عمل کردیم.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به ایسنا اعلام کرد: براساس دستور فرمانده ارشد استان یک سوم کارمندان دورکاری و بقیه در محل کار حضور دارند.

اداره کل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در خصوص دروکاری کارمندان تا حالا هرچه بوده طبق بخسنامه عمل شده است.

اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به ایسنا اعلام کرد: برحسب بخشنامه حضور یک سوم در نواحی قرمز باید دورکاری بروند. در این اداره کل بخش هایی که به اندازه کافی نیرو بود دو روز در هفته و اگر با کمبود نفر مواجه بودیم تعدادی محدودی سه روز در هفته و در ایستگاه ها که تعطیل پذیر نیستند بصورت شیفتی اجرا کردیم. مدیرکل و معاون هم بدون دورکاری هستند.

دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در رابطه با دورکاری طبق مصوبه طرح جامع کرونا سازمان اداری و استخدامی کشور که توسط استانداری ابلاغ شد، عمل کردیم.  البته در همه موارد دورکاری طبق نظر ستاد کرونای استان شیفت بندی ها را انجام دادیم.

اداره کل گمرک کهگیلویه و بویراحمد نیز به ایسنا اعلام کرد: در رابطه با دورکار باتوجه به شرایط شهرستان بویراحمد، این هفته یک سوم حضور و دوسوم دورکاری هستند، هفته های قبل هم با توجه به مصوبات عمل کردیم و البته مدیر و معاونین شامل دور کاری نمی شوند.

همچنین پست بانک استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: برای دروکار کارمندان طبق بخشنامه بانک مرکز عمل کرده ایم که طبق این بخشنامه کارکنان بانکها در شهرهای وضعیت «زرد» با ۱۰۰ درصد کارکنان، در شهرهای وضعیت «نارنجی» با دو سوم کارکنان و در شهرهای وضعیت «قرمز» نیز با حضور ۵۰ درصد کارکنان فعالیت خواهند داشت.

بانک رفاه کارگران کهگیلویه وبویراحمد نیز از اجرای دروکاری در این بانک خبر داد و اعلام کرد: طبق نامه ستاد کرونا عمل کردیم.

اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص شکل اجرای دروکاری کارمندان این اداره کل اعلام کرد: هر کارمند در هر هفته دو روز در محل کار هستند.

اداره کل پست کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: کارکنان پست استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت خدمات رسانی به مردم و جلوگیری از حضور مردم در سطح جامعه، بصورت ۱۰۰ درصد سر کار حضور دارند.

روابط عمومی محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: مطابق بخشنامه ابلاغی از سوی استانداری یک سوم نیروهای ستادی در حال انجام فعالیت و مابقی دورکار هستند.

همچنین شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: تنها معاونین ادارات حضور دارند و مدیران ادارات، تیم های اتفاقات، نیروها و کارشناسان بصورت یک سوم سر کار حضور دارند و مابقی دورکاری رفته اند.

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: یک سوم همکاران در اداره حضور دارند و مابقی دورکار هستند و این دورکاری بصورت چرخشی اجرا می شود.

همچنین روابط عمومی سازمان مدیرت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: دو سوم همکاران دورکاری رفته اند و یک سوم سر کار حضور دارند.

«محمد راستین»، مدیرکل تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه دورکاری همه ادارات دولتی و نیم هدولتی بجز نیروهای عملیاتی را شامل می شود، گفت: طبق بخشنامه باید در مناطق قرمز یک سوم پرسنل دستگاههای اجرایی حضور داشته باشند، مناطق نارنجی فعالیت ادارات با ۵۰ درصد ظرفیت برقرار است و در مناطق زرد دو سوم کارمندان حضور داشته باشند.

وی افزود: در شهرهای دهدشت و یاسوج دو نیروهای ادارات و سازمانها و دستگاههای اجرایی باید دورکاری بروند.

انتهای پیام