• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99090302025
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد

وجود بیش از 9000 هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیررسمی در آذربایجان شرقی

وجود بیش از 9000 هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیررسمی در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: مجموع بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی در سطح استان 9364 هکتار است که یک ‌میلیون و ۵۱۰ هزار نفر در این بافت‌ها ساکن هستند.

ابوالقاسم سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که از این میزان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از عمده بافت‌های ناکارآمد در شهر تبریز قرار دارد، اظهار کرد: در آذربایجان شرقی، ۳۵۶۴ هکتار سکونتگاه غیررسمی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی، ۶۳ شهر و شهرستان دارد، اظهار کرد: ۴۸ محله هدف در ۹ شهر استان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در اولویت ساماندهی قرار گرفته و تا سال ۱۴۰۰ نیز سالانه ۱۰ محله به این تعداد اضافه می‌شود.

وی یادآور شد: یکی از پروژه‌های مهم بازآفرینی شهری، احداث شهرک جوانان با ۴۵۰۰ واحد مسکونی و با مساحت حدود ۱۳۰ هکتار (ناخالص)در شهر تبریز است که بعد از کسر مساحت مربوط به پهنه و حریم گسل شمال تبریز، عوارض توپوگرافی، مسیل رودخانه، برای حدود ۶۱ هکتار آن بارگذاری کاربری مسکونی با خدمات مربوطه انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: پروژه دو هزار واحدی شهرک طلائیه با همکاری سازمان همیاری شهرداری تبریز با مساحت حدود ۱۳ هکتار در مرحله آماده‌سازی است که در جوار بافت حاشیه‌نشین منطقه قراردارد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، وی ادامه داد: پروژه احداث ۴۸۰ واحد مسکونی اسدگولی با همکاری شهرداری تبریز با مساحت حدود ۱.۶ هکتار نیز یکی از نمونه‌های در جاسازی برای ساماندهی بافت موجود حاشیه‌نشین منطقه بوده که اسکلت دو بلوک آن به اتمام رسیده است.

وی گفت: اجرای پروژه ۴۵۰ واحدی یوسف‌آباد، پروژه ۳۰۰ واحدی انتهای طالقانی، پروژه هزار و ۶۰۰ واحدی اراضی کرکج با مساحت حدود هشت هکتار، پروژه ۶۰۰ واحدی نگین اندیشه با مساحتی حدود دو هکتار و پروژه ۶۰۰ واحدی آیمان از دیگر پروژه‌های ساخت مسکن استان است.

انتهای پیام