• یکشنبه / ۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۳
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99090201458
  • منبع : شرکت فولاد مبارکه اصفهان

مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه اعلام کرد؛

تهیه و تدوین گردش‌کار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک کووید۱۹

تهیه و تدوین گردش‌کار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک کووید۱۹

ایسنا/اصفهان مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه، از تهیه و تدوین گردش‌کار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک بیماری کووید۱۹ در این مجموعه خبر داد.

حسین مدرسی‌فر هدف از تهیه و ابلاغ این گردش‌کار به تمام واحدها و نواحی شرکت فولاد مبارکه را ارزیابی ریسک ابتلا به ویروس کرونا در محیط‌های شغلی و محیط‌های کاری، فعالیت‌ها و فرایندها برشمرد و اظهار کرد: تعیین خطرات، ریسک‌های ابتلا به این بیماری و ارزیابی فرصت‌های مرتبط با آن از جمله دیگر اهداف تهیه این گردش‌کار است.

وی با تاکید براینکه پیشگیری از بروز انواع بیماری‌ها، اختلالات و آسیب‌های ناشی از کار و یا مرتبط با محیط شغلی از جمله اهداف توسعه پایدار و افزایش بهره‌وری به شمار می‌روند، خاطرنشان کرد: ارزیابی وضعیت سلامت کارکنان در سازمان‌ها و محیط‌های شغلی یکی از فعالیت‌هایی است که می‌تواند منجر به کاهش این آسیب‌ها و همچنین زیان‌ها و خسارات‌های ناشی از آن شود.

به گزارش ایسنا، مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه با اشاره به اینکه هم اکنون مهم‌ترین نگرانی بسیاری از دولت‌ها، مسئولان و تصمیم‌گیرندگان حوزه سلامت بر همه‌گیری ناشی از بیماری‌های عفونی و به‌ویژه پاندمی کووید ۱۹ معطوف شده است، گفت:  به همین دلیل، نقش و مسئولیت متخصصان بهداشتی صنعتی در زمینه ارائه مشاوره و پیشنهادهای لازم و کاربردی در مورد اقدامات کنترلی برای محیط کار و جامعه شغلی بیش‌ازپیش آشکار است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه به‌منظور ایجاد، پیاده‌سازی و نگهداری این سیستم در تمام مراحل از مشورت و مشارکت کارکنان در همه سطوح استفاده می‌کند، اظهر امیدواری کرد با اجرای ارزیابی ریسک در محیط‌های کاری و تدوین و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد کنترل هرچه بیشتر این پاندمی و جلوگیری از گسترش بیش از پیش آن در جامعه و محیط‌های کاری باشیم.

مدرسی‌فر خاطرنشان کرد: متخصصان بهداشت حرفه‌ای و ایمنی شرکت با توجه به‌ شدت بیماری و پیامدهایی که ممکن است برای شرکت فولاد مبارکه داشته باشد، اقدام به مشخص کردن روشی به‌عنوان روش ارزیابی ریسک کرده اند.

مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر در نظر گرفتن عوامل تأثیرگذار در افزایش و کاهش ریسک در حین انجام ارزیابی آن، عنوان کرد: در نظر گرفتن شاخص میانگین سنی و شاخص عوامل خطرساز بیماری، شیوع بیماری، شرایط مواجهه افراد با در نظر گرفتن شرایط محیط کار و نیز سطح نگرش بهداشتی افراد ازجمله شاخص‌های در نظر گرفته‌ شده است.

مدرسی‌فر همچنین به در نظر گرفتن ماتریس تعیین سطح ریسک جهت تعیین سطوح ریسک واحدها و مشخص کردن مکانیسم برخورد اشاره و خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال برای واحدهایی که ریسک زیادی برای آن‌ها ارزیابی می‌شود، نسبت‌به اتخاذ تصمیمات ویژه در کمیته بحران شرکت اقدام خواهد شد.

انتهای پیام