• پنجشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۰
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 99082215060
  • منبع : وزارت بهداشت و درمان

در دهمین آیین پویش ره سلامت؛

سه بیمارستان بزرگ کشور به بهره برداری رسید

سه بیمارستان بزرگ کشور به بهره برداری رسید
عکس تزئینی است.

در دهمین آیین پویش ره سلامت و در مراسمی با حضور رییس جمهوری و وزیر بهداشت، سه بیمارستان بزرگ کشور در مشهد مقدس، قم و زرند کرمان با ظرفیت ۷۸۱ تخت که با اعتباری بالغ بر ۵۹۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ساخته و تجهیز شده از طریق ویدیو کنفرانس، به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا پروژه ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس تا سال ۹۶، فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما از تابستان ۹۶ برای تکمیل به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار و پس از سه سال و با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد تومان با ظرفیت ۴۰۰ تخت بیمارستانی ساخته و تجهیز شد.

مساحت این بیمارستان ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زیربنای آن ۲۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع است که در ۸ طبقه احداث شده و شامل بخش های اورژانس، کلینیک ویژه، پاراکلینیک، بستری، اتاق عمل، زایمان، آزمایشگاه، تصویربرداری و ... است که با بهره برداری از این مرکز آموزشی، درمانی برای حداقل ۲۳۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم

بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم با مشارکت خیّرین سلامت و در زیربنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع و در ۸ طبقه با ظرفیت ۲۳۱ تخت بیمارستانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۲ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده است.

با بهره برداری از این بیمارستان که موقوفه فقیه پارسا و نیکوکار، مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر خوانساری است، برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

بیمارستان سینا زرند کرمان

بیمارستان زرند کرمان با ظرفیت ۱۵۰ تخت بیمارستانی در ۶ طبقه در زمینی با زیربنای ۱۳ هزار متر مربع و صرف اعتباری بالغ بر ۱۲۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ساخته و تجهیز شده و دارای ۱۳ بخش درمانی است که برای ۴۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش وبدا،این بیمارستان دارای بخش های اورژانس، رادیولوژی، سی تی اسکن، دیالیز، آزمایشگاه، درمانگاه تخصصی، کودکان، بستری زنان و زایمان، بستری داخلی زنان و مردان، جراحی، واحدهای اختصاصی زایمان(LDR)، مراقبت های ویژهICU، سی سی یو، مراقبت های ویژه نوزادان و چهار اتاق عمل پیشرفته و مجهز است.

انتهای پیام