• یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99081811723
  • خبرنگار : 50311

مدیرکل میراث‌ فرهنگی و گردشگری استان خبر داد

صدور موافقت اصولی برای ۷ اقامتگاه بوم‌گردی در کهگیلویه و بویراحمد

صدور موافقت اصولی برای ۷ اقامتگاه بوم‌گردی در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور موافقت اصولی برای راه‌اندازی ۷ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان های استان خبر داد.

"مجید صفایی" با اعلام این خبر افزود: از این تعداد ۳ اقامتگاه‌ در شهرستان بویراحمد، ۲ اقامتگاه در شهرستان دنا، یک اقامتگاه در شهرستان چرام و یک اقامتگاه در شهرستان کهگیلویه ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: با افتتاح این اقامتگاه ها در شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم برای حدود به ۴۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به‌ قرارگیری در دامنه کوه‌های بلند و وجود رودخانه‌های فصلی و دائمی، طبیعت بکر و خدادادی و همچنین چشمه های دائمی و خنک پذیرای گردشگران و مسافران زیادی در طول سال است.
صفایی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری در بخش بوم‌گردی، عنوان کرد: هر سرمایه گذاری که خانه های قدیمی روستایی را احیا و بوم‌گردی را ترویج دهد از حمایت دولت برخوردار می شود.
به‌گزارش ایسنا به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کهگیلویه و بویراحمد، بر اساس آخرین آمار هشت اقامت گاه بوم گردی فعال در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و تعدادی اقامتگاه بومگردی در استان در حال ساخت است.
گفتنی است، استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران و گردشگران در ایام مختلف سال است.
انتهای پیام