• چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99081409007
  • خبرنگار : 50214

مدیر کل انتقال خون یزد:

یزد از استان های پیشرو در زمینه اهدای پلاسما بهبودیافتگان کروناست

یزد از استان های  پیشرو در زمینه اهدای پلاسما بهبودیافتگان کروناست

ایسنا/یزد مدیر کل انتقال خون استان یزد با بیان این که به همت مردم نیکوکار یزد کمبودی خون و فرآورده های خونی نداشته‌ایم، از یزدی‌ها خواست با توجه به این که فصل سرد سال در پیش است مثل همیشه با اهدای خون یاری گر انتقال خون باشند.

دکتر «نقی تقوائی» گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، اهدای خون در استان یزد نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۰ درصدی روبرو بوده است اما با همت اهداکنندگان خون در این ایام هیچگاه چالش کمبود خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی استان یزد نداشتیم و تقریبا تمام درخواست مراکز درمانی را پاسخگو بودیم.

وی ادامه داد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن دائمی و همیشگی است و در شرایطی که احتمالاً موج‌های دیگری از کرونا و آنفلوآنزا در پیش رو داریم و این که فصل سرد سال در پیش است، این نیاز بیشتر می‌شود که امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم در نجات جان بیماران قدم بر داریم.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به این که تامین پلاسما برای بیماران کرونایی یکی از چالش‌هااست، گفت: استان یزد یکی از استان های  پیشرو در زمینه اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید ۱۹ هست ولی با توجه به حجم بالای درخواست بیمارستان ها برای پلاسما این مقدار اهدای کفاف نیست.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، تفوایی در این رابطه از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی ۱۸ سال به بالا قرار دارند و یک ماه از بهبودی آنها گذشته است، خواست تا در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه کرده و به شکرانه سلامتی خود و با اهدای پلاسما ضمن شرکت در پویش شکرانه سلامت در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری کنند.

انتهای پیام