• دوشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۷
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 99081207735
  • خبرنگار : 71251

طبق اعلام گمرک:

تجارت ایران با کشورهای اکو به ۴.۵ میلیارد دلار رسید

تجارت ایران با کشورهای اکو به ۴.۵ میلیارد دلار رسید

میزان تجارت شش ماهه ایران با کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو به بیش از ۹ میلیون و ۱۹۹ هزار تن برابر با چهار میلیارد و ۵۴۲ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۹۲۰ دلار رسید.

به گزارش ایسنا، سید روح الله لطیفی - سخنگوی گمرک - در تشریح وضعیت تجارت خارجی کشورمان با کشورهای عضو سازمان  همکاری اقتصادی "اکو" گفت: در این سازمان ۱۰ کشور ایران، ترکیه، افغانستان، آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان عضو هستند که طی شش ماه اول امسال میزان تجارت خارجی کشورمان با اعضای این سازمان به بیش از ۹ میلیون و ۱۹۹ هزار تن برابر با چهار میلیارد و ۵۴۲ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۹۲۰ دلار رسیده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک افزود: سهم صادرات کشورمان در این بازه زمانی بالغ بر شش میلیون و ۵۴۰ هزار و ۲۹۵ تن برابر با دو میلیارد و ۵۲۶ میلیون و ۱۸ هزار و ۵۳۸ دلاربوده که از این میزان، افغانستان با یک میلیارد و ۱۰۸ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۲۷ دلار مقصد اول صادراتی کالاهای ایراتی به این اتحادیه بوده است. 

لطیفی خاطر نشان کرد: کشورمان در نیمه نخست امسال بالغ بر دو میلیون و ۶۵۷ هزار و ۷۰۶ تن کالا برابر با دو میلیارد و ۱۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۳۸۲ دلار از کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی اکو واردات داشته است که بیشترین میزان واردات از ترکیه به ارزش یک میلیارد و ۸۳۴ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۹۴۸ دلار بوده است.

انتهای پیام