• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99080603477
  • خبرنگار : 50037

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد:

عشایر قبل از واکسیناسیون دام‌هایشان کوچ نکنند

عشایر قبل از واکسیناسیون دام‌هایشان کوچ نکنند

ایسنا/همدان رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد از آغاز واکسیناسیون رایگان دام‌های عشایر در این شهرستان خبر داد و از عشایر درخواست کرد که تا انجام کامل واکسیناسیون اقدام به کوچ نکنند.

دکتر عادل بصیری‌‍محمدپور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر ساله  اکیپ های واکسیناسیون استان برای واکسیناسیون دام های عشایر به مناطق جنوبی و مرزی کشور اعزام می شد که با توجه به شرایط بیماری کرونا قبل از کوچ در استان در شهرستان اسدآباد در این بازه از زمان واکسیناسیون رایگان دام‌های عشایر در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه از عشایر این شهرستان درخواست داریم در اجرای این طرح با اکیپ‌های عملیاتی دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند و تا انجام کامل واکسیناسیون اقدام به کوچ نکنند، افزود: این فاز واکسیناسیون عشایر به صورت رایگان در دو نوبت واکسن بروسلوز بره و بزغاله و PPR در جمعیت دامی تا ۱۸ ماه و سپس در مرحله دوم واکسیناسیون عمومی آبله و تب برفکی انجام خواهد شد. ‌

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد اضافه کرد: با اجرای عملیات واکسیناسیون علیه بیماری‌های دام‌ زمینه کاهش دام‌های مبتلا به بیماری‌ها و سلامت و بهداشت عمومی جامعه فراهم می‌شود. ‌

وی در ادامه از کشف و شناسایی ۱۲۰ کیلوگرم گوشت مرغ و دام فاسد از دو واحد قصابی و مرغ فروشی این شهرستان در بازرسی های مشترک انجام شده از سطح واحدهای فرآورده های خام دامی در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: پرونده تخلف این دو واحد برای سیر قانونی به مرجع قضایی ارجاع شده است.

انتهای پیام