• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۱
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99080502830
  • خبرنگار : 50187

پورابراهیمی خبر داد

راه اندازی کارخانه تولید کاتد در کرمان

راه اندازی کارخانه تولید کاتد در کرمان

ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و رعور در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه تولید کاتد با سرمایه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در کرمان راه اندازی خواهد شد.

دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" در بازدید از شهرک صنعتی کرمان با اشاره به راه اندازی کارخانه تولید کاتد گفت: این کارخانه در مجاور روستای سعدی از توابع بخش باغین با سرمایه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان و به ظرفیت ۱۲۰ تن کاتد مس بصورت تانک لیچینگ و ۱۰۰ درصد خصوصی از ابتدای سال ۹۷ شروع به فعالیت کرده است.

وی با اشاره به تامین زیرساختهای لازم و نصب ماشین آلات این کارخانه افزود: در حال حاضر ۹ نفر در معدن و ۱۶ نفر هم در کارخانه در حال آموزش هستند که امیدواریم تا آخر آبان ماه تولید رسمی این کارخانه آغاز شود.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت در ادامه بازدید از شهرک صنعتی کرمان از مجتمع غدایی تک بازدید کرد و افزود: این مجتمع در شهرک صنعتی خضرا و در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع در حال احداث می باشد

پورابراهیمی افزود: مجتمع آرد تک با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ثبت سفارش و انتقال بخشی از ارز ماشین الات خود منتظر ورود آنها برای تکمیل کارخانه است که انشالله در اوایل سال اینده راه اندازی خواهد شد.

در پایان دکتر پورابراهیمی از مجتمع تولید قطعات بتنی پایه های سیمانی تیر برق در سایزهای مختلف مورد نیاز شرکت توانیر این شهرک بازدید کرد.

وی دراین حاشیه این بازدید افزود: در حال حاضر بهره برداری آزمایشی از این شرکت شروع شده است و اواخر آبان ماه بهره برداری نهایی صورت می پذیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این کارخانه در حال حاضر بصورت مستقیم ۱۵ نفر را مشغول بکار کرده است و بعد از بهره برداری نهایی اشتغال افزایش می یابد.

انتهای پیام