• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۳
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99080502434
  • خبرنگار : 50227

مدیرکل غله و بازرگانی استان عنوان کرد

تامین نیاز آرد برای نانوایی‌های خوزستان

 تامین نیاز آرد برای نانوایی‌های خوزستان

ایسنا/خوزستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به تخلفات برخی نانوایی‌ها در فروش آرد سهمیه‌ای به نانوایان آزادپز گفت: آنچه موجب شده که سودجویان و اخلالگران اقتصادی از این فضا سوءاستفاده کنند، شکاف بین قیمت آرد دولتی و آرد آزاد است.

امید جهان‌نژادیان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت ذخایر گندم در خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر در مراکز ذخیره‌سازی گندم خوزستان بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم داخلی و ۳۵۰ هزار تن گندم وارداتی وجود دارد و این میزان ذخیره‌سازی نسبت به ۵ سال گذشته در شرایط بهتری است.

وی افزود: دغدغه‌ای در خصوص تامین گندم و آرد مورد نیاز خوزستان وجود ندارد و نیاز واقعی به کالای استراتژیک گندم، به خوبی تامین می‌شود. ۳۵۰۰ واحد نانوایی فعال در استان خوزستان به واسطه ۱۵ کارخانه تولید آرد، ماهانه ۴۲ هزار تن آرد استحصالی از گندم موجود در خوزستان را از طریق شبکه حمل و نقل طی سه نوبت در هر ماه دریافت می‌کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به تخلفاتی که برخی از نانوایی‌ها در بحث فروش آرد سهمیه‌ای خود به نانوایان آزادپز انجام می‌دهند، تصریح کرد: دولت گندم را با احتساب هزینه‌های جانبی با بهای تمام‌شده هر کیلوگرم حدود ۳ هزار تومان به صورت کامل تامین و با قیمت ۶۶۵ تومان برای تولید آرد در اختیار کارخانجات قرار می‌دهد اما آنچه موجب شده که سودجویان و اخلالگران اقتصادی از این فضا سوءاستفاده کنند، شکاف بین قیمت آرد دولتی و آرد آزاد است.

وی افزود: نان مانند روال گذشته تهیه و توزیع می‌شود و با ایجاد اکیپ‌های بازرسی از سوی اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی، سازمان صمت، اتحادیه نانوایان و فرمانداری‌ها کیفیت نان، مورد رسیدگی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

جهان‌نژادیان گفت: خوزستان به عنوان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی کشور، با تولید بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تنی گندم، تامین نان ۱۵ میلیون نفر از مردم کشور را به عهده دارد.

انتهای پیام