• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۹
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99080502241
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

«ماوراء» فارسی‌زبانان جهان را فرامی‌خواند

«ماوراء» فارسی‌زبانان جهان را فرامی‌خواند

ایسنا/اصفهان فراخوان دومین جشنواره ادبی بین‌المللی ماوراء، ویژۀ شاعران، نویسندگان و منتقدان افغانستان، تاجیکستان و سایر فارسی‌زبانان جهان، از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و خانه ادبیات مستقل افغانستان منتشر شد.

الهه رضایی، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان اصفهان با اعلام این خبر به ایسنا گفت: دور نخست جشنوارۀ ادبی ماوراء نیمۀ دوم سال ۱۳۹۸، به‌منظور پاسداشت زبان فارسی، میراث کهن ملت افغانستان و شکوفایی هرچه بیشتر ادبیات این سرزمین، با حضور تعداد زیادی از شاعران و نویسندگان افغانستانی در اصفهان برگزار شد.

وی ادامه داد: در دومین دورۀ این جشنواره نیز نمی‌اندیشیم، مگر به فردایی روشن و سرشار از امید و  می‌کوشیم تا با نگاه به افقی تابان برای همه فارسی‌زبانان، پنجرۀ «ماوراء» را به‌منظور گسترش و پاسداشت زبان و ادب فارسی به‌عنوان میراث ناملموس فرهنگ و تمدن ایرانی بگشاییم.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان اصفهان با اشاره به اینکه موضوع این جشنواره آزاد است، تصریح کرد: جشنوارۀ ماوراء امسال، بخش‌های شعر (سنتی و آزاد)، داستان کوتاه، نقد ادبی و کتاب را ویژۀ شاعران و نویسندگان و منتقدان افغانستان  دارد و در بخش دیگر خود نیز پذیرای شعر، داستان، کتاب (مجموعه شعر و داستان) و ترجمه تمام متون ادبی به فارسی، از سوی فارسی‌زبانان و فارسی آموزان سراسر جهان است.

رضایی توضیح داد: علاقه‌مندان برای شرکت در جشنوارۀ ادبی بین‌المللی ماوراء، تا ۳۰ آذرماه سال جاری فرصت دارند با کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ شرایط ارسال اثر از درگاه این جشنواره در فضای مجازی (mavara.jashnvareh)، آثار خود را به پست الکترونیک جشنواره به نشانی mavara.jashnvareh@gmail.com ارسال کنند.

انتهای پیام