• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۵
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 99080502227
  • خبرنگار : 71531

ارایه طرح مقابله با گسترش کرونا با نام "حاج قاسم سلیمانی" از سوی بسیج جامعه پزشکی

ارایه طرح مقابله با گسترش کرونا با نام "حاج قاسم سلیمانی" از سوی بسیج جامعه پزشکی

طرح بسیج جامعه پزشکی کشور برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن با نام «حاج قاسم سلیمانی» تهیه و ارائه شد.

به گزارش ایسنا، پیرو فرمان مقام معظم رهبری در روزهای اول شیوه کرونا در کشور و با مشارکت ده ها نفر از اساتید دانشگاه های بزرگ کشور و براساس شواهد علمی و تجربی طرح مقابله با ویروس کوید۱۹ با نام شهید حاج قاسم سلیمانی تهیه و ارائه شد.

بر همین اساس بسیج جامعه پزشکی کشور آمادگی دوباره خود را برای مقابله با گسترش این ویروس منحوس و قطع زنجیره انتقال آن اعلام می کند.

گفتنی است که این طرح با مشارکت هزاران نفر از نیروهای فنی و تخصصی بسیجی برنامه ریزی و به مرحله اجرا خواهد رسید و در آن بیماران به صورت فعال و بنا به تمایل خود در منزل یا نقاهتگاه های تجهیز شده، تحت مراقبت های بهداشتی و درمانی قرار می گیرند و به جای قرنطینه گسترده کشور که ضررهای فراوان آن به اقتصاد و معیشت مردم خصوصاً در روزهای تحریم های ظالمانه احساس شده، موضوع قرنطینه هوشمند از طریق ردگیری این ویروس انجام خواهد شد.

برآورد هزینه اجرای این طرح به نسبت هزینه هایی که این پدیده منحوس بر اقتصاد کشور وارد کرده، نیز بسیار اندک و ناچیز است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، طرح ابداعی بسیج جامعه پزشکی با نام حاج قاسم سلیمانی در راستای کمک به اجرای بهتر سیاست های وزارت بهداشت به عنوان‌ متولی کنترل این بیماری در کشور تهیه و معرفی شده است.

انتهای پیام