• شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۹
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99080301590
  • منبع : نمایندگی اردبیل

مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان اردبیل:

32 درصد روستائیان عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند


32 درصد روستائیان عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

ایسنا/اردبیل مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: در حال حاضر 32.5 درصد جامعه عشایری و روستایی در استان اردبیل تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار دارند.


رضا عبداللهی سوم آبان در مراسم اعطای حکم بیمه روستایی در روستای باروق اردبیل اظهار کرد: تلاش می کنیم در قالب نهضت توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر 122 هزار نفر را در استان اردبیل از مزایای صندوق بهره‌مند کنیم.
وی جامعه هدف این صندوق را 181 هزار نفر اعلام و خاطرنشان کرد: این تعداد می‌توانند مشمول صندوق روستائی و عشایری قرار گیرند که ما سعی می‌کنیم با حضور در مناطق روستایی و عشایری و معرفی مزایای صندوق آنها را راغب به عضویت در این مجموعه کنیم.
مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان اردبیل افزود: در کنار روستائیان و عشایر کشاورزان ساکن و غیرساکن، قالیبافان، هنرمندان صنایع دستی، رانندگان و ساکنان شهرهای زیر 200 هزار نفر می‌توانند از مزایای صندوق استفاده کنند.
عبداللهی بیان کرد: از مجموع 181 هزار نفر جامعه هدف این صندوق تاکنون 58 هزار و 500 نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر قرار گرفته‌اند.
وی ضریب نفوذ بیمه اجتماعی عشایر و روستائیان را در استان 32.5 درصد اعلام و تصریح کرد: این ضریب نفوذ به طور متوسط در کشور 21.5 درصد است و ما 11 درصد بیشتر از متوسط کشوری پوشش جمعیت مورد نظر را داشته‌ایم.
مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان اردبیل افزود: در سالجاری سعی‌مان بر این است تا ضریب نفوذ خود را تا 35 درصد افزایش داده و شرایط مساعد در جذب و جلب نظر جامعه هدف روستایی و عشایری به دست آوریم.
انتهای پیام