• جمعه / ۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۴
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99080200660
  • خبرنگار : 50214

در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری مطرح شد

استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری یزد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری یزد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

ایسنا/یزد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به این که ریشه خیلی از مسائل، فرهنگی است، اظهار کرد: زبان و گفتمان فرهنگی و هنری در کاهش مشکلات اجتماعی نقش دوچندانی دارد.

«مجید جوادیان زاده» در مراسم عقد تفاهم‌نامه مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با نیروی انتظامی ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: حضور هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی می‌تواند به افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های فرهنگی کمک کند.

وی با بیان این که قدرت زبان فرهنگ و هنر در عرصه‌های اجتماعی مهم است، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم با جامعه صحبت کنیم باید با زبان و گفتمان هنرمندان ورود نماییم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به ظرفیت‌های مناسب فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان یزد، گفت:سال گذشته با کسب عنوان «پایتخت کتاب ایران»، فعالیت‌های مناسبی جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج دانایی صورت گرفت.

وی گفت: با استفاده از همین ظرفیت و پتانسیل‌های فرهنگی در استان یزد، برای سال ۲۰۲۲ میلادی، کسب عنوان پایتختی کتاب جهان را برای یزد هدف‌گذاری کرده‌ایم.

جوادیان زاده با بیان این که برای رفع بسیاری از عادت‌های نادرست فرهنگی باید جامعه‌ای فرهنگ‌پذیر و دانش‌پذیر داشته باشیم، ادامه داد: عادت دادن مردم به خواندن کتاب می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات جامعه به ما کمک کند.

وی همچنین اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه، از ظرفیت‌های هنرمندان حوزه‌های نمایش، شعر، نویسندگی و حوزه‌های موشن‌گرافی در راستای آموزش مردم در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استفاده خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، جوادیان زاده در پایان گفت: واگذای کتب تخصصی به مراکز مشاوره نیروی انتظامی،استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد در جهت شناسایی و رفع آسیب های اجتماعی محلات،معرفی سفیران امنیت اجتماعی (چهره‌ها و نخبگان فرهنگی و هنری)، همکاری فصلنامه  های تخصصی فرهنگ یزد و دانش انتظامی، آگاه سازی جامعه از آسیب‌های اجتماعی با ابزارهای فرهنگی و هنری از دیگر موارد مهم این تفاهنامه به شمار می‌رود.

انتهای پیام