• پنجشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۳
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99080100222
  • خبرنگار : 50189

به منظور اجرای طرح‌های آماری؛

سامانه آمارگیری تلفنی در کرمان افتتاح شد/به تلفن ۲۱۲۱۰۰۰۰ پاسخ دهید

سامانه آمارگیری تلفنی در کرمان افتتاح شد/به تلفن ۲۱۲۱۰۰۰۰ پاسخ دهید

ایسنا/کرمان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: مرکز ارتباط تلفنی ۲۱۲۱ برای اجرای طرح‎‌های آماری در سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان راه اندازی شد و انتظار می رود مردم برای همکاری با اجرای طرح های آماری به شماره تلفن ۰۳۴۲۱۲۱۰۰۰۰ پاسخ دهند.

دکتر "جعفر رودری" ظهر امروز یکم آبان‌ماه در حاشیه افتتاح مرکز ارتباط تلفنی ۲۱۲۱ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: این مرکز تلفن در محل معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی با سرشماره چهار رقمی دوطرفه ۲۱۲۱ در حال حاضر برای اجرای طرح‎‌های آماری راه اندازی شده است.

وی خطاب به مردم اظهار کرد: انتظار می رود مردم برای همکاری با اجرای طرح های آماری به شماره تلفن ۰۳۴۲۱۲۱۰۰۰۰ پاسخ دهند و همچنین هم استانی‌های می توانند در صورت هرگونه سوال یا ابهامی با شماره رایگان ۲۱۲۱ با مرکز تلفن معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تماس داشته باشند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد از آمار از طریق سامانه ۲۱۲۱ گرفته می‌شود و ۶۰ درصد مابقی به‌ صورت حضوری بوده که ممکن است در برخی از طرح‌های آماری این درصد آمارگیری غیرحضوری بیشتر یا کمتر از ۴۰ درصد باشد.

وی با بیان اینکه سالانه ۴۳ طرح آمارگیری در سطح استان انجام می‌شود، عنوان کرد: برخی از طرح‌های آمارگیری مثل نرخ بیکاری به صورت ماهیانه، برخی مانند نیروی کار به صورت فصلی و برخی دیگر مانند آمارگیری به صورت سالانه هیتند.

رودری با اشاره به اینکه طرح با آمارگیری تلفنی برای آمارگیری دامداری‌ها در استان کرمان کلید خورد، تصریح کرد: برای طرح‌های سرشماری مثل نفوس و مسکن هنوز تصمیمی برای اینکه از چه روش آمارگیری (حضوری یا تلفنی) استفاده کنیم هنوز به جمع بندی نرسیده اما در سایر طرح‌های آماری، حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کار از طریق ارتباط تلفنی ۲۱۲۱ اجرا خواهد شد.

وی درباره صرفه‌جویی اقتصادی که از اجرای این طرح صورت می‌گیرد، گفت: معمولا حدود ۴۰ درصد از هزینه اجرای هر طرح مربوط به هزینه‌های خودرویی است که هر چه درصد بیشتر آمارگیری طرح از طریق سامانه تلفنی ۲۱۲۱  انجام شود، صرفه‌جویی مالی بیشتری خواهیم داشت به طور مثال در طرح آمارگیری نیروی کار سالانه ۲۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود که ۴۰ درصد آن مربوط به هزینه‌های خودرویی می‌باشد و در سال گذشته در مجموع یک میلیارد تومان هزینه طرح‌های آمارگیری ما بود که حدود ۴۰۰ میلیون تومان آن مربوط به هزینه‌های خودرویی بود لذا به مرور زمان درصد آمارگیری غیرحضوری را افزایش خواهیم داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: متاسفانه هنوز همه خانوارهای ما شماره تلفن ثابت ندارند یا اگر دارند ما به آنها دسترسی نداریم و این شماره‌های که اکنون ما داریم مربوط به سرشماری سال ۹۵ است که ممکن است این تلفن‌ها تغییر یا جابجا شده باشند بنابراین آمارگیری حضوری هم در طرح‌هامان گنجانده خواهد شد.

انتهای پیام