• پنجشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99080100182
  • خبرنگار : 50187

دادستان انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان:

شکایات واهی از کارشناسان رو به افزایش است

شکایات واهی از کارشناسان رو به افزایش است

ایسنا/کرمان دادستان انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان گفت: شاید علت اصلی شکایت در کانون این باشد که رسیدگی به شکایات رایگان است لذا شکایات واهی رو به افزایش و بیشترین موارد مربوط به رشته های فنی است.

"محسن پورنامداری" امروز اول آبان ماه در نشست خبری به مناسبت روز کارشناس رسمی دادگستری اظهار کرد: ۱۴ دادیار در رشته های مختلف در دادستانی کانون رسیدگی به تخلفات کارشناسان را به عهده دارند و در موارد شکایت، قراری که خلاف موازین قانونی صادر شده باشد، نقض می شود.

وی با اشاره به اینکه مجازات ۱۳ گانه برای کارشناسان متخلف پیش بینی شده است، افزود: ۶۲ مورد پرونده ورودی در هفت ماه گذشته به دادسرای انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان داشته ایم که این وضعیت قابل قبول نیست.

پرونامداری تصریح کرد: ۴۵ مورد از این پرونده ها منتهی به صدور رای و ۱۷ مورد در دادیاری و دادسرا در حال رسیدگی است.

دادستان انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان درباره بیشترین علت شکایات بیان کرد: شاید علت اصلی شکایت در کانون این باشد که رسیدگی به شکایات رایگان است لذا شکایات واهی رو به افزایش و بیشترین موارد مربوط به رشته های فنی است.

به گزارش ایسنا، "مهدی رجبی زاده" عضو هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: در حال حاضر دغدغه اصلی کشور اشتغال است و برخی از نمایندگان مجلس برای حل بخشی از این معضل قرار است یک ماده واحده به مجلس ارائه شود که براساس آن افرادی که به عنوان وکیل، کارشناس رسمی، سازمان نظام مهندسی و ... معرفی شوند نه باید شاغل و نه بازنشسته باشند که در صورت تصویب، مشکلاتی را در زمینه کار تخصصی کانون به وجود می آورد و با ورود افراد بدون تجربه شاهد معضلاتی در جاجعه خواهیم بود و ضربات جبران ناپذیری خواهد زد.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه ما مربوط به فعالیت خودمان در کانون نیست، افزود: ما کارشناسانی در کانون داریم که شاید سالی یک پرونده نداشته باشند و امیدواریم به این دغدغه ما نمایندگان توجه داشته باشند

رجبی زاده تصریح کرد: براساس قانون، فردی که مستخدم یک دستگاه باشد، حق رای در پرونده های مربوط به حوزه کاری آن دستگاه اجرائی را ندارد.