• چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۴
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99073022097
  • منبع : نمایندگی اردبیل

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل خبرداد

فعالیت 20 هزار نفر در اردبیل به‌صورت همگانی در رشته بدنسازی

فعالیت 20 هزار نفر در اردبیل به‌صورت همگانی در رشته بدنسازی

ایسنا/اردبیل رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل گفت: 20 هزار نفر در سطح استان اردبیل به‌صورت همگانی در رشته بدنسازی و پرورش اندام فعالیت می‌کنند.

فرزام طراحی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حدود هزار نفر از ورزشکاران استان اردبیل در رشته بدنسازی و پرورش انجام به‌صورت حرفه‌ای (مسابقه‌ای) فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه این هیئت در تمامی شهرستان‌های 11گانه استان اردبیل فعالیت می‌کند، تصریح کرد: حدود ۷۵ درصد فعالان این رشته ورزشی در استان اردبیل آقا و حدود ۲۵درصد خانم هستند.
رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل اظهار کرد: در دوران کرونا برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات و کلاس‌های آموزشی به‌صورت مجازی انجام شده است.
طراحی با اشاره به اینکه حدود ۱۴۰ باشگاه خصوصی بدنسازی و پرورش اندام در سطح استان اردبیل فعالیت می‌کند، ادامه داد: از این تعداد ۹۰ باشگاه متعلق به شهرستان اردبیل بوده و مابقی در سایر شهرستان‌های استان فعالیت دارند.
رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل در پاسخ به سؤالی در زمینه وضعیت اسپانسرینگ این رشته ورزشی در استان اردبیل اضافه کرد: نظر به اینکه استان اردبیل نسبت به کلان‌شهرها از اقتصاد ضعیفی برخوردار است،اسپانسر برای هیئت ما تقریباً ناچیز و کم‌رنگ است.

انتهای پیام