• پنجشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99071007677
  • خبرنگار : 50204

آصفری:

علیرغم حضور سه باره وزیر، پل سنجان اراک همچنان نیمه کاره است

علیرغم حضور سه باره وزیر، پل سنجان اراک همچنان نیمه کاره است

ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در محلس شورای اسلامی گفت: پل سنجان اراک علیرغم اینکه روزانه بیش از ۴۰ هزار تردد در آن انجام می شود، پس از گذشت سال ها همچنان نیمه کاره مانده و این در حالی است که حداقل سه بار وزیر مربوطه نیز از این پل بازدید داشته است.

محمدحسن آصفری روز پنجشنبه دهم مهر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی که با حضور نوبخت انجام شد، اظهار کرد: شرایط کشور شرایط خوبی نیست و تحریم های ناجوانمردانه از سوی دشمنان به کشور تحمیل شده و با این کمبود بودجه، مدیریت در کشور سخت است، اما متاسفانه هنوز علیرغم تلاش های صورت گرفته هنوز مشکل چانه زنی در سازمان برنامه و بودجه حاکم است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی دارای ظرفیت های بزرگی از جمله وجود فرهیختگان و نخبگان و ... است، افزود: با وجود این ظرفیت ها استان مرکزی دارای پروژه های نیمه کاره ای است که مدت زیادی از آغاز آنها می گذرد  و هنوز به اتمام نرسیده اند که اتمام این پروژه نیازمند تدابیر ویژه است.

نمانیده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیمارستان خنداب با تلاش ها و پیگیری های زیاد به بهره برداری رسیده اما متاسفانه از تجهیزات کافی برخوردار نیست وبرخی بیماران به جهت تکمیل پروسه درمان و  انجام برخی عمل های جراحی باید به مرکز استان منتقل شوند.

آصفری با بیان اینکه استان در زمینه اشتغالزایی با مشکلاتی مواجه است ادامه داد: برخی شهرک های صنعتی استان به شهرک ارواح تبدیل شده اند، استان مرکزی به عنوان قطب صنعتی کشور مطرح بوده اما امروز در صنعت کشور رتبه پنجم را به خود اختصاص داده و این برای استان دردآور است چرا که استان مرکزی میتواند در این خصوص حرفی برای کفتن داشته باشد.امروز در هر خانواده ای یک یا دو جوان بیکار وحود دارد که با در اختیار قراردادن تسهیلات به صنایع می توان گامی در جهت برطرف کردن این مشکل برداشت.

وی اضافه کرد: بیمارستان ولیعصر نیز به عنوان یک پروژه بزرگ در استان سالهاست نیمه کاره رها شده و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد چراکه استان به این بیمارستان نیاز ویژه دارد.همچنین پل سنجان اراک علیرغم اینکه روزانه بیش از ۴۰ هزار تردد در این پل انجام می شود اما پس از گذشت سال ها همچنان نیمه کاره مانده این در حالی است که حداقل سه بار وزیر مربوطه نیز از این پل بازدید داشته،  اینگونه  اقدامات شان جمهوری اسلامی را زیر سوال خواهد برد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نبود قیمت تضمیمی برای کشاورزان و عدم توجه به صنایع پایین دستی در زمان شیوع کرونا و مشکلات شبکه آبرسانی در برخی شهرستان های استان را از دیگر مشکلات اولویت دار استان عنوان کرد.

انتهای پیام