• پنجشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99071007653
  • خبرنگار : 50046

نائب رئیس فدراسیون وزنه برداری:

برای کسب سهمیه المپیک از سوی بانوان خیلی امیدوار نیستیم

 برای کسب سهمیه المپیک از سوی بانوان خیلی امیدوار نیستیم

ایسنا/خراسان شمالی نائب رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: برای کسب سهمیه المپیک از سوی بانوان خیلی امیدوار نیستیم.

باقری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه برای حضور در المپیک دو سهمیه برای آقایان و دو سهمیه برای خانم ها وجود دارد، اظهارکرد: اما نحوه کسب این امتیاز و سهمیه ها با دوره های گذشته متفاوت است.

وی افزود: کسب این امتیازات از سوی ورزشکاران وزنه برداری بستگی به مدال و امتیازاتی که در مسابقات مختلف حضور می یابند، دارد.

باقری ادامه داد: هر ورزشکاری که بتواند امتیاز بالاتری را کسب کند می تواند در مسابقات سال آینده که برای کسب سهمیه المپیک به رقابت می پردازند، شرکت کنند.

وی تصریح کرد: بنابراین برای آقایان وزنه بردار دو سهمیه وجود دارد که تلاش ها برای اخذ این سهمیه در حال انجام است اما از آنجاییکه برای بانوان تازه راه اندازی شده است، زمان می برد تا آن ها این امتیازات را کسب کنند در نتیجه چندان برای کسب سهمیه المپیک از سوی آن ها امیدوار نیستیم.

نائب رئیس کمیسیون وزنه برداری تاکید کرد: در حال حاضر در رشته وزنه برداری قهرمان هایی را داریم که تعدادی از آن ها امتیازات لازم را کسب کرده اند و تعدادی از آن ها نیز همچون سهراب مرادی و کیانوش رستمی باید تلاش کنند تا این امتیازات را کسب کنند.

وی در ارتباط با امیدهای موجود برای کسب مدال های المپیکی نیز گفت: در دروه های گذشته رشته وزنه برداری توانسته برای کشور مدال هایی را کسب کند و برای این دور از مسابقات المپیکی امیدوار هستیم وزنه برداران دو مدال را برای کشورمان به ارمغان بیاورند.

انتهای پیام