• پنجشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99071007578
  • خبرنگار : 50185

راه اندازی دوربین های حفاظت الکترونیک در ارگ تاریخی بم

راه اندازی دوربین های حفاظت الکترونیک در ارگ تاریخی بم

ایسنا/کرمان مدیرپایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن از راه اندازی دوربین های حفاظت الکترونیک و پایش تصویری در ارگ تاریخی بم خبر داد.

"محسن قاسمی" با اشاره به اینکه با راه اندازی این دوربین ها تمامی فضاهای داخل و خارج ارگ تاریخی بم مورد نظارت و حفاظت قرار می گیرد، افزود: با توجه به اینکه ارگ تاریخی بم یکی از بناهای شاخص و نماد استان محسوب می شود باید در حفاظت آن کوشاتر باشیم.

وی به ایجاد زیرساخت های گردشگری در ارگ تاریخی بم اشاره کرد و گفت: هدف از مرمت و بازسازی فضاهای داخلی ارگ تاریخی بم احیا دوباره این فضاها و ایجاد زیرساخت های گردشگری در این مجموعه تاریخی است.

قاسمی به مرمت خانه سیستانی ارگ بم اشاره کرد و افزود: مرمت این خانه تا یکماه آینده به پایان می رسد و به کاربری پایگاه میراث جهانی بم تغییر می یابد ضمن آنکه هم اکنون قسمت پژوهشی پایگاه میراث جهانی بم به خانه سیستانی نقل مکان کرده است و به زودی مجموعه اداری نیز در این محل مستقر می شود تا کارشناسان بدون واسطه به کارهای پژوهشی و عملیاتی بپردازند

این مقام مسئول به ساماندهی باغات اطراف این بنای تاریخی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری اتاق بازرگانی و دانشگاه آزاد این شهرستان این مهم به انجام رسد.

مدیرپایگاه میراث جهانی بم با اشاره به اینکه برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در اطراف ارگ بم پیشنهادهای زیادی از سوی سرمایه گذاران داخلی و خارجی داریم، افزود: امیدواریم با راه اندازی این مجموعه های گردشگری بتوانیم بهتر از گذشته به گردشگران و علاقمندان به آثار تاریخی خدمات ارائه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در تلاشیم با همکاری وزارت میراث فرهنگی و مسئولان استانی خونی دوباره در رگ های ارگ تاریخی بم جریان پیدا کند و مانند گذشته این بنای تاریخی میزبان گردشگرانی از سراسر دنیا باشد.

انتهای پیام