• پنجشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99071007571
  • خبرنگار : 50187

استاندار کرمان:

برخی غرض ورزی‌ها و سیاست بازی‌ها، اجازه نمی دهد مدیران کار کنند

برخی غرض ورزی‌ها و سیاست بازی‌ها، اجازه نمی دهد مدیران کار کنند

ایسنا/کرمان استاندار کرمان با اشاره به نارسائی قوانین و مقررات بیان کرد: فضای نامناسب و مسمومی که برای کار کردن ایجاد می کنیم، مشکل مورد نظر من است که با این فضا فکر و ذهن مدیر را مشغول می کنیم و با غرض ورزی ها و سیاست بازی هایی که وجود دارد اجازه نمی دهیم مدیران کار کنند.

دکتر"محمدجواد فدائی" صبح امروز ۱۰ مهرماه در بیست و دومین جشنواره شهید رجائی استان کرمان (تقدیر از برگزیدگان خدمت و دستگاه های اجرائی برتر سال ۹۸) اظهار کرد: کارآئی سیستم اداری از موضوعات با اهمیت است و ابزار خدمت به مردم و ابزار توسعه، سیستم اداری است و اگر کارآئی لازم را نداشته باشد، نمی توانیم به اهداف برسیم.

وی با اشاره به اینکه انگیزه، نیروی انسانی، ارزیابی عملکرد و هدفگذاری از پارامترهای مهم و موثر در افزایش کارآئی سیتسم اداری است، افزود: اگر ارزیابی عملکرد اصولی داشته باشیم موجب انگیزه می شود تا برگزیدگان بهتر کار کرده و بقیه نیز در صدد رفع نقاط ضعف برآیند.

فدائی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرائی ما در شرایط سختی کار می کنند، گفت: بدترین تحریم های طول تاریخ اعمال شده و فروش نفت تا حد بسیاری کاهش داشته و نمی توانیم ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را وارد کشور کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به نارسائی قوانین و مقررات بیان کرد: فضای نامناسب و مسمومی که برای کار کردن ایجاد می کنیم، مشکل مورد نظر من است که با این فضا فکر و ذهن مدیر را مشغول می کنیم و با غرض ورزی ها و سیاست بازی هایی که وجود دارد اجازه نمی دهیم مدیران کار کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از روی حسادت فضا را مسموم می کنند، افزود: مدیران در شرایطی کار می کنند که ظالمانه و ناعادلانه وقت و ذهن آن ها گرفته می شود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان خطاب به مدیران گفت: همه ما به نحوی با این مسائل درگیر هستیم و ما باید کار خود را انجام بدهیم؛ برخی مغرض و برخی حسود هستند که نمی توانند ببینند مدیران و نظام جمهوری اسلامی موفق هستند و می خواهند به نحوی جلوی این پیشرفت را بگیرند و بگویند این سیستم ناکارآمد است و نباید گول این رفتارها را بخوریم.

وی با بیان اینکه مردم نیز ببینند ما در چه فضائی کار می کنیم و چه فضائی ایجاد می شود و وقتی ذهن مدیری مشغول شود، از توسعه عقب می مانیم گفت: این خصلت های نامناسب فرهنگی و اجتماعی که در برخی وجود دارد، سابقه و قدمت تاریخی کشور ما را مخدوش می کند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نواقصی در دستگاه های اجرائی و عملکرد مدیران وجود دارد و ما حواسمان هست، افزود: نباید به سم پاشی ها توجه کنیم و بنده از مدیرانی که در شرایط کنونی کار می کنند تشکر می کنم.

فدائی با تاکید بر اینکه مردم به این موضوع توجه داشته باشند تا هر مطلبی که به آن ها می رسد درباره آن جستجو کنند و سیستم اداری نیز باید به این مسئله توجه داشته باشد گفت: بخشی از درگیری ها و دعواهای سیاسی و برخی در رقابت نمی خواهند بگذارند موفق باشیم و بنده به مدیران توصیه می کنم هیچ توجهی به این فضا نکنند و به فعالیت خود ادامه بدهند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در پایان با اشاره به انتخاب دستگاه های اجرائی برتر سال ۹۸ استان گفت: ارزیابی و انتخاب فرمانداران براساس معیارهای وزارت کشور بوده و از سوی وزارت کشور انتخاب شده اند. 

وی افزود: هلال احمر، نیروی انتظامی، راه و شهرسازی جنوب استان و کمیته امداد چهار دستگاهی هستند که با توجه به معیارهای موردنظر استانداری انتخاب شده اند و این به معنی ضعیف بودن دیگر دستگاه ها نیست.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از ۱۱ دستگاه اجرائی برتر سال ۹۸ استان کرمان تجلیل شد.

انتهای پیام